There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Építési beruházás - 54433-2019
Magyarország-Budapest: Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
2019/S 025-054433
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Vállalkozási szerződés a Szomód Község, Dunaszentmiklós Község, Kocs Község, Tardos Község, Vértestolna Község és Sárisáp Község szennyvíztisztító telepének korszerűsítése
II.1.2)Fő CPV-kód
45200000 Teljes vagy részleges magas- és mélyépítési munka
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Kormány az Európai Unió vagy más nemzetközi szervezet felé vállalt kötelezettséggel összefüggő, a 2007-2013 programozási időszakban a Kormány által a nemzeti fejlesztési miniszter hatáskörébe utalt beruházások, valamint a 2014-2020 programozási időszakban a szennyvízelvezetési és -tisztítási, a hulladékgazdálkodási és az ivóvízminőség-javító beruházások megvalósításáról szóló 339/2014. (XII. 19.) rendeletében Ajánlatkérő feladatai közé utalja többek között a szennyvízelvezetési és -tisztítási beruházások megvalósításához szükséges közbeszerzési eljárások lebonyolítását.
Ennek megfelelően a jelen közbeszerzési eljárás második részének tárgya „Vállalkozási szerződés a Szomód Község, Dunaszentmiklós Község, Kocs Község, Tardos Község, Vértestolna Község és Sárisáp Község szennyvíztisztító telepének korszerűsítése című, KEHOP-2.2.2-15-2016-00066 azonosítószámú projekt megvalósításához szükséges tervezési és kivitelezési feladatok ellátására a FIDIC Sárga Könyv feltételei szerint”
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45232410 Csatornahálózat építése
45232411 Szennyvízcsővezeték építése
45232420 Szennyvíztisztító építése
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45233223 Úttest újraburkolása
45233228 Útburkolat építése
45232423 Szennyvízszivattyú-állomás építése
45252100 Szennyvíztisztító mű építési munkái
45252127 Szennyvízkezelő mű építési munkái
45252130 Szennyvíztelepi berendezések
39350000 Szennyvíztisztító telepi berendezések
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71322000 Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Szennyvíztisztító telep fejlesztése:
Szomód község tekintetében:
Főbb fejlesztések, az alábbiak:
— a meglévő gépi rács cseréje
— uszadékfogó légellátó rendszerének cseréje
— a biológiai tisztító műtárgyból az utóülepítő kiszerelése, ami a levegőztető tér térfogat növe-kedését eredményezi
— a légellátó rendszer berendezésének felülvizsgálata, szükség szerinti cseréje
— új utóülepítő létesítése a recirkulációs és fölösiszap átemelő aknával
— iszapsiló térfogatának felülvizsgálata, gépészeti kiegészítése
— a meglévő vegyszertározás és -adagolás berendezéseinek cseréje
— a hálózati szennyvízátemelők irányítástechnikai rendszerének kiépítése. A szennyvíztelep és hálózati átemelők távjelzésének kiépítése és bejelzése a diszpécser központba.
A tervezett fejlesztés után a szennyvíztisztító telep kapacitása:
Névleges hidraulikai kapacitás: 400 m3/d
Biológiai kapacitás: 3333 LE
Kocs község tekintetében:
— telepi átemelő felújítása
— a biológiai tisztító műtárgyból az utóülepítő kiszerelése, ami a levegőztető tér térfogat növekedését eredményezi
— a meglévő iszapvíztelenítő berendezés és kiszolgáló helyiségeinek cseréje
A szennyvíztisztító telep kapacitása a fejlesztés után:
Névleges hidraulikai kapacitás: 330 m3/d
Biológiai kapacitás: 2750 LE
Tardos község tekintetében:
— az uszadékfogó légellátó rendszerének cseréje
— célszerű az eleveniszapos, totáloxidációs, átfolyásos tisztítási technológiát, SBR technológiára átalakítani, tekintettel a telepre érkező nagy mértékben ingadozó szennyvíz mennyiségi és -minőségi paraméterekre. Az SBR technológia 2 db műtárgyat igényel, melyből az egyik a meglévő biológiai tisztító műtárgy, ahonnan az utóülepítő kiszerelése kerül. Továbbá új biológiai tisztító műtárgyat kell építeni,
— a hálózati szennyvízátemelők irányítástechnikai rendszerének kiépítése. A szennyvíztelep és hálózati átemelők távjelzésének kiépítése és bejelzése a diszpécser központba
A telep fejlesztés utáni kapacitása:
Névleges hidraulikai kapacitás: 300 m3/d
Biológiai kapacitás: 2500 LE
Sárisáp község tekintetében:
— a telepi átemelő felújítása
— új biológiai tisztító műtárgy építése, hogy a megnövekedett szervesanyag terheléshez a szükséges reaktor térfogat rendelkezésre álljon
— a szimultán foszfortalanítás biztosításához szükséges a vegyszertározás- és adagolás berendezéseinek kiépítése
— az új technológiai épület építése, az új műtárgyat ellátó légfúvók, vegyszertározás és -adagolás berendezései, valamint a műhely, raktár elhelyezhetősége érdekében
— a meglévő kezelőépület belső átalakítása, hogy a kezelőszemélyzet részére a fekete-fehér öltöző kialakítható legyen,
Névleges hidraulikai kapacitás: 440 m3/d
Biológiai kapacitás: 3667 LE