Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Tjänster - 544555-2021
Sverige-Borlänge: Utredning
2021/S 208-544555
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
E45 GC-väg Hallviken samt Hammerdal, Planläggningsprocess
Referensnummer: KOM-407642
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod
79720000 Utredning
II.1.4)Kort beskrivning:
För upprättande av två vägplaner samt option på två förfrågningsunderlag för utförandeent-reprenad för gång- och cykelvägar utmed E45 i Hammerdal och Hallviken, Strömsunds kom-mun, Jämtlands län
II.1.5)Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 11 300 000.00 SEK
II.1.6)Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
För upprättande av två vägplaner samt option på två förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för gång- och cykelvägar utmed E45 i Hammerdal och Hallviken, Strömsunds kommun, Jämtlands län