Figyelem: programozási hibák miatt az e-hirdetmények megjelenítése jelenleg nem tökéletes. Már dolgozunk a probléma megoldásán. További tudnivalókért és útmutatásért kérjük, látogasson el erre az oldalra.
Már lehet regisztrálni a TED-adatok továbbfelhasználóinak szóló 4. műhelytalálkozóra, amelyre 2023. december 14-én kerül sor.
Szolgáltatások - 546443-2020
Magyarország-Budapest: Zöldterület-ültetési és -karbantartási szolgáltatások
2020/S 222-546443
Tájékoztató a szerződés módosításáról
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Egyes városüzemeltetési feladatok ellátása Budapest Főváros XII. kerület közigazgatási területén
II.1.2)Fő CPV-kód
77310000 Zöldterület-ültetési és -karbantartási szolgáltatások
II.2)Meghatározás
II.2.1)Elnevezés:
II.2.2)További CPV-kód(ok)
77211500 Faápolási szolgáltatások
45233142 Közútjavítás
50870000 Játszótéri berendezéssel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások
90511000 Hulladékgyűjtési szolgáltatások
77313000 Parkfenntartási szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése a szerződéskötés időpontjában:
Városüzemeltetési feladatok ellátása, mely magában foglalja a zöldfelületek fenntartását, egy- és kétnyári növények kiültetési és gondozási munkáit, szökőkutak fenntartási, és csapadékvíz elvezető rendszerek fenntartási munkáit, valamint közutak, lépcsők karbantartási munkáit is az alábbiakban meghatározott felületeken:
— meglévő parkok fenntartása: 210 000 m2 (tartalma: a belterjesen kezelt parkok összterülete)
— utcai fasorok fenntartása (kb 8000 db fa)
— Játszóterek fenntartása 39 000 m2-en (tartalma: 23 db játszótér leszűkített területe, ezek kb. 99 000 m2-nyi parkban vannak elhelyezve)
— Síkosságmentesítési munkák 18 000 m2-en (tartalma: parkokban lévő burkolat és járda)
— a kerületi közutak padkáinak kaszálása: 270 000 m2
— a parkokba kihelyezett lakossági szemét elszállítása: 2500 m3 / év (tartalma: a parkok szemeteseinek ürítése és a mellé kihelyezett lakossági hulladék, zöld és használati vegyesen)
— Közterületek tisztítása 30 000 m2 (tartalma: parkok burkolatai)
— Külterjes felületek fenntartása. Ennek keretében gondozásba nem vett területek kötelező kaszálása: 327 000 m2 (tartalma: a külterjesen kezelt zöldfelületek kaszálása 27 000 m2 árokpart, 30 000 m2 önkormányzati telek, és 270 000 m2 közterület), szemétszállítás, cserjeirtás, lombgyűjtés és egyéb kapcsolódó fenntartási feladatok elvégzése
— erdőterület 300 Ha fenntartási munkái
— közutak, járdák, térburkolatok javítása, karbantartása, kátyúzása 160 km hosszban
— földutak stabilizálása 10 km hosszban
— támfalak (1000 m hosszban), lépcsők (2000 m hosszban) javítása, karbantartása
— forgalombiztonság javításával összefüggő munkálatok
— illegális hulladék lerakóhelyek felszámolása
Keretösszeg nettó 2 400 000 000 Ft, melytől + 30 % eltérés lehetséges a szerződés teljes időtartama alatt.
A részletes műszaki leírást a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
II.1. A Felek az 1. számú Szerződésmódosítás III. pontját javítják, így a Keretszerződés VII.1 pontjának helyes tartalma a következő (módosított, és kijavított rész félkövér dőlt betűvel megjelölve):
„Felek rögzítik, hogy a jelen Keretszerződés keretösszege: nettó 2 452 307 692,- Ft, azaz Kettőmilliárd-négyszázötvenkétmillió-háromszázhétezer-hatszázkilencvenkettő forint + ÁFA (továbbiakban: Keretösszeg).
A Vállalkozó jelen Keretszerződés aláírásával elfogadja, hogy Megrendelő a Keretösszegtől legfeljebb +30 %-kal eltérhet (opcionális rész). A +30 %-os opcionális rész kapcsán Felek rögzítik, hogy csak a Keretösszeg igénybevételét követően, de a Keretszerződés időbeli hatálya alatt van lehetőség annak igénybevételére. Felek rögzítik, hogy Vállalkozó nem jogosult többletköltség vagy díj érvényesítésére az opcionális rész erejéig.”
II.2. Felek az 1. számú Szerződésmódosítás IV.2. pont 2.1. és 2.2. alpontját az alábbiak szerint javítják:
A Kbt. 141. § (2) bekezdése alapján megalapozott a módosítás lehetősége figyelemmel az alábbiakra:
A Felek a Keretösszeg nettó 2 400 000 000,- Ft összegét nettó 2 452 307 692,- Ft összegre módosítják. Mivel a Felek a Keretösszeget nettó 2 452 307 692,- Ft összegre módosítják, így a megnövelt Keretösszegre tekintettel a legfeljebb +30 % mértékű opcionális rész összege nettó 735 692 308,- Ft összegre növekszik.
A Keretszerződés értéknövekedése (Keretösszeg: nettó 52 307 692,- Ft + Opcionális rész: nettó 15 692 308,- Ft) összesen nettó 68 000 000,- Ft, mely értéknövekedés nem éri el sem a Keretszerződés eredeti értékének 10 %-át képező nettó 320 000 000,- Ft összegét, sem az uniós értékhatár összegét.