Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Polttoaineet sekä moottoriajoneuvoihin tai moottorikäyttöisiin laitteisiin liittyvät palvelut ja tavarat
II.1.2)CPV-Code Hauptteil09100000 Brennstoffe
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Itä-Uudenmaan hyvinvointialue (jäljempänä myös "Tilaaja") pyytää tarjousta Hilma-ilmoituskanavassa julkaistun hankintailmoituksen ja sen liitteiden mukaisesti polttoaineiden sekä moottoriajoneuvoihin tai moottorikäyttöisiin laitteisiin liittyvien palveluiden ja tavaroiden hankinnasta.
Tarkempi kuvaus hankinnan kohteesta sekä tavoitteesta ovat erityisesti liitteessä 1, Hankinnan kohteen kuvaus. Volyymiin ja tilausten määriin vaikuttavat Tilaajan tarpeet sekä vuotuiset määrärahat.
Kilpailutuksen perusteella muodostetaan enintään neljän (4) toimittajan puitejärjestely.
Toimittaja voi olla myös tarjoajien muodostama ryhmittymä.
Sopimuskausi alkaa puitesopimuksen allekirjoittamisesta ja on voimassa enintään 48 kuukautta.
Toimittajakohtainen puitesopimus allekirjoitetaan arviolta loppuvuonna 2022.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 3 000 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)30163100 Tankstellenkreditkarten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: II.2.5)ZuschlagskriterienDie nachstehenden Kriterien
Qualitätskriterium - Name: Laatuperuste tarjouspyynnön mukaisesti / Gewichtung: 40
Preis - Gewichtung: 60