Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Μελέτη χρηματοδότησης της βιοποικιλότητας και παρακολούθηση των δαπανών που σχετίζονται με τη βιοποικιλότητα στον προϋπολογισμό της ΕΕ
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0027
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Για να υποστηρίξει την Επιτροπή στην εκπλήρωση των υποχρεώσεών της βάσει της σύμβασης για τη βιολογική ποικιλομορφία, αυτή η μελέτη θα στοχεύει:
- στην ενημέρωση της μεθοδολογίας της Επιτροπής για την παρακολούθηση της βιοποικιλότητας στο πολυετές δημοσιονομικό πλαίσιο,
- παροχή στήριξης για την εφαρμογή της στρατηγικής για τη βιοποικιλότητα έως το 2030 διενεργώντας αξιολόγηση των χρηματοδοτικών αναγκών για την εφαρμογή της στρατηγικής, τα τρέχοντα επίπεδα χρηματοδότησης και το υπόλοιπο χρηματοοικονομικό κενό.
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Μελέτη χρηματοδότησης της βιοποικιλότητας και παρακολούθηση των δαπανών που σχετίζονται με τη βιοποικιλότητα στον προϋπολογισμό της ΕΕ.
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Study on Biodiversity Financing and Tracking Biodiversity-related Expenditure into the EU Budget
Reference number: ENV/2020/OP/0027
II.1.2)Main CPV code90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
To support the Commission in meeting its obligations under the Convention on Biological Diversity, this study will aim at:
— updating the Commission’s methodology to track biodiversity in the multi-annual financial framework;
— providing support to implementation of the Biodiversity Strategy to 2030 by carrying out an assessment of funding needs to implement the strategy, current levels of funding and the remaining finance gap.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90700000 Environmental services
II.2.4)Description of the procurement:
Study on biodiversity financing and tracking biodiversity-related expenditure into the EU Budget.
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Tyrimas dėl biologinės įvairovės finansavimo ir su biologine įvairove susijusių išlaidų sekimo ES biudžete
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0027
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Siekiant teikti paramą Komisijai, jai tenkinant įsipareigojimus pagal konvencijas dėl biologinės įvairovės šiuo tyrimu siekiama:
— atnaujinti Komisijos metodiką, kad būtų galima sekti biologinę įvairovę pagal daugiametę finansinę sistemą;
— teikti paramą įgyvendinant biologinės įvairovės strategiją iki 2030 m., atliekant finansavimo poreikio vertinimą, kad būtų galima įgyvendinti strategiją, turėti šiuo metu teikiamą finansavimo lygį ir panaikinti likusio finansavimo trūkumą.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Tyrimas dėl biologinės įvairovės finansavimo ir su biologine įvairove susijusių išlaidų sekimo ES biudžete.