There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Works - 549725-2023
Submission deadline has been amended by:  600063-2023
Poland-Krakow: Electrical installation work
2023/S 175-549725
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Modernizacja oświetlenia drogowego w Krakowie w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego
Reference number: 1/IX/2023
II.1.2)Main CPV code
45310000 Electrical installation work
II.1.4)Short description:
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia drogowego w Krakowie, w rozumieniu ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym (Dz. U. z 2023 r. poz.1637) oraz ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (Dz.U. z 2021 r. poz. 2166). W ramach wspólnej realizacji Przedsięwzięcia Wykonawca będzie zobowiązany do zaprojektowania (w niezbędnym zakresie), sfinansowania i przeprowadzenia prac montażowych i robót budowlanych a ponadto będzie odpowiedzialny za zarządzanie energią w celu uzyskania gwarantowanych oszczędności energii na zasadach określonych w umowie o poprawę efektywności energetycznej.
II.1.5)Estimated total value
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
31520000 Lamps and light fittings
45311000 Electrical wiring and fitting work
45316100 Installation of outdoor illumination equipment
45316110 Installation of road lighting equipment
48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja oświetlenia drogowego w Krakowie (dalej również: „Projekt” lub „Przedsięwzięcie”), w rozumieniu ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym (Dz. U. z 2023 r. poz.1637, dalej: „ustawa o PPP”) oraz ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (Dz.U. z 2021 r. poz. 2166). Przedsięwzięcie realizowane będzie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, w modelu EPC (Energy Performance Contracting). Z wybranym Wykonawcą zawarta zostanie umowa o poprawę efektywności energetycznej.
W ramach wspólnej realizacji Przedsięwzięcia Wykonawca (dalej również „ESCO” lub „Partner Prywatny”) będzie zobowiązany do zaprojektowania (w niezbędnym zakresie), sfinansowania i przeprowadzenia prac montażowych i robót budowlanych a ponadto będzie odpowiedzialny za zarządzanie energią w celu uzyskania gwarantowanych oszczędności energii na zasadach określonych w umowie o poprawę efektywności energetycznej.
Przedsięwzięcie będzie zlokalizowane na terenie Gminy Miejskiej Kraków, wzdłuż dróg publicznych, które są zarządzane bezpośrednio przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa (dalej również: „Podmiot Publiczny” lub „Zamawiający”).
Wstępny zakres rzeczowy obejmuje wymianę ok. 20 tys. opraw oświetleniowych na LED-owe, ok. 2 tys. słupów oświetleniowych oraz ok. 238 km sieci kablowej, w tym:
− demontaż istniejących słupów oświetleniowych oraz montaż nowych wraz z fundamentami, wysięgnikami oraz złączami kablowymi (5% wyposażonych w dodatkowe gniazdo umożliwiające ładowanie rowerów/hulajnóg elektrycznych – lokalizacja wg. wskazań Podmiotu Publicznego),
− demontaż istniejących przęseł kablowych pomiędzy wymienianymi słupami oświetleniowymi oraz montaż nowych,
− demontaż istniejących opraw oświetleniowych i montaż nowych energooszczędnych typu LED (10% wyposażonych w dodatkowe gniazdo zasilające pozwalające na zasilanie urządzeń SMART CITY przez 24 godziny na dobę – lokalizacja wg. wskazań Podmiotu Publicznego) wraz z przewodami zasilającymi, dobranymi wg przekazanych przez Podmiot Publiczny projektów fotometrycznych,
− demontaż istniejących szaf zasilająco – sterowniczych i montaż nowych, dostosowanych do eksploatacji, energooszczędnych, opraw typu LED (w tym doposażenie w urządzenia do ich zdalnego sterowania i monitorowania),
− dostosowanie nieobjętych wymianą istniejących szaf zasilająco – sterowniczych do eksploatacji energooszczędnych opraw typu LED (w tym doposażenie w urządzenia do ich zdalnego sterowania i monitorowania),
− stworzenie nadrzędnego, otwartego systemu zdalnego zarządzania oprawami typu LED, (NSZO),umożliwiającego dynamiczne sterowanie natężeniem oświetlenia w zależności od rzeczywistych warunków ruchu na drogach publicznych, a także poziomu światła zewnętrznego (w tym także umożliwiającego dynamiczne sterowanie istniejącymi na terenie miasta Krakowa, a niepodlegającymi wymianie, oprawami typu LED),
− wykonanie pomiarów fotometrycznych (w tym w okresie eksploatacji),
− wykonanie dokumentacji powykonawczej,
− utrzymanie sprawności działania, zarzadzanie energią oraz bieżącej konserwacji zmodernizowanej infrastruktury oświetleniowej w okresie eksploatacji,
− zarządzanie i utrzymanie technicznie systemu sterowania oświetleniem, w celu zachowania określonego efektu energetycznego,
- zapewnienie finansowania Przedsięwzięcia.
Zakładany okres obowiązywania umowy o PPP wynosi ok. 11 lat, w tym ok. 3-letni okres przygotowania i realizacji inwestycji (która podzielona została na etapy) oraz ok. 10-letni okres zarządzania energią.
Szacowane nakłady inwestycyjne na realizację Przedsięwzięcia wynoszą powyżej 5.382.000,00 euro (bez podatku od towarów i usług).
Dodatkową charakterystykę planowanego Projektu oraz wstępny harmonogram postępowania zawiera Załącznik nr 1 do Ogłoszenia - Opis potrzeb i wymagań, dostępny na stronie https:// https://platformazakupowa.pl/pn/zdmk.krakow
c.d. w Sekcji II.2.14) oraz w Sekcji II.2.3)
29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Roboty budowlane - 549725-2023
Polska-Kraków: Roboty instalacyjne elektryczne
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Numer referencyjny: 1/IX/2023
II.1.2)Główny kod CPV
45310000 Roboty instalacyjne elektryczne
II.1.4)Krótki opis:
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
31520000 Lampy i oprawy oświetleniowe
45311000 Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45316100 Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45316110 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
48000000 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
II.2.4)Opis zamówienia: