II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
FURNIZARE REACTIVI VOLUMUL 7
Număr de referinţă: 45410922023-17
II.1.2)Cod CPV principal33696500 Reactivi de laborator
II.1.4)Descriere succintă:
FURNIZARE REACTIVI VOLUMUL 6 - -conform caietului de sarcini.
Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor .
Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 18 zile.
Pe perioada derularii acordului cadru, preturile NU se ajusteaza
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 2 213 532.29 RON
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
Pot fi depuse oferte pentru numărul maxim de loturi: 14
Numărul maxim de loturi care pot fi atribuite unui singur ofertant: 14
Autoritatea contractantă îşi rezervă dreptul de a atribui contracte prin combinarea următoarelor loturi sau grupuri de loturi:
ofertanții pot depune oferte pentru: unul sau pentru mai multe loturi;
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Reactivi si consumabile pentru aparat de electroforeza Helena SAS1+/SAS2 (sau echivalent)
Lot nr.: 4
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33696500 Reactivi de laborator
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Cantitate minima 24 luni Cantitate maxima 24 luni - conform caiet de sarcini atasat
Kit proteine serice kit pentru 220 probe
Control normal electroforeza kit 10 fl. X 2 ml
Control anormal electroforeza kit 10 fl. X 2 ml
Cupe probe electroforeza kit x 100 buc.
Aplicatori pentru probe kit x 600 teste
Solutie pentru optimizarea migrarii kit x 500 ml
Reactivi si consumabile compatibile cu analizor de biochimie Jeol BioMajesty JCA-BM6010/C (sau echivalent)
Lot nr.: 12
BM Solutie spalare cuve kit= 2000 ml
BM Solutie verificare cuve kit= 2000 ml
BM Solutie hemolizare hemoglobina glicozilata kit=4 x 450 teste
Reactivi utilizati in tratarea apelor uzate
Lot nr.: 13
Sulfat Feros 25% kg
Hidroxid de sodiu 40% kg
Glicerina anhidra
Glicerina anhidra. p.a- litri
Reactivi pentru analizor de imunologie Alegria, metoda ELISA (sau echivalent)
Lot nr.: 5
Anti-beta2-Glykoprotein I IgA Kit x 24 teste
Anti-beta2-Glykoprotein I IgG Kit x 24 teste
Anti-beta2-Glykoprotein I IgM Kit x 24 teste
Anti-beta2-Glykoprotein I Screen Kit x 24 teste
Anti-Cardiolipin IgA Kit x 24 teste
Anti-Cardiolipin IgG Kit x 24 teste
Anti-Cardiolipin IgM Kit x 24 teste
Anti-Cardiolipin Screen Kit x 24 teste
Anti-Phospholipid Screen IgG Kit x 24 teste
Anti-Phospholipid Screen IgM Kit x 24 teste
25-OH Vitamin D3/D2 Kit x 24 teste
25-OH Vitamin D3/D2 Control Set kit 2 x 2,5 ml
Anti-Helicobacter pylori IgG Kit x 24 teste
Kituri de coloratie
Coloratie Giemsa fl. 250 ml
Coloratie May-Grumwald fl.250 ml
Reactivi pentru analizorul de ioni ABL80Flex (sau echivalent)
Lot nr.: 1
Solution Pack ABL 80 kit
Control intern de calitate nivel 3 Kit x 30 fiole
Senzor casete reactiv Kit pentru 300 teste
Control negativ ANTI-D monoclonal
Lot nr.: 10
Alcool isoamilic
Acid tricloracetic
Balsam de Canada sintetic (Entellan)
Lot nr.: 8
Reactivi de hematologie pentru analizor Pentra DF Nexus (sau echivalent)
Lot nr.: 2
Basolyse Kit= 5 litri
Leucodiff Kit= 1 litru
Cleaner Kit= 1 litru
Lysebio Kit= 1 litru
Diluent Kit= 20 litri
Minocal (sange de calibrare) Kit= 2ml
Minoclair Kit= 0,5 litri
Reactivi si consumabile pentru analizor microbiologie Microscan WalkAway DXM1040 (sau echivalent)
Lot nr.: 3
MS POS BREAKPOINT COMBO 28 kit x 20 teste
MS NEG BREAKPOINT COMBO 42 kit x 20 teste
MS MICROSTREP PLUS 6 kit x 20 teste
MS YEAST ID kit x 20 teste
MS ANAEROBE ID kit x 20 teste
MS Inoculator-D pentru paneluri conventionale kit 240 buc.
MS Ulei Mineral pentru sistemul WalkAway kit 250 ml
MS Ulei Mineral 60 ml kit 60 ml
MS Apa de inoculare sterila kit 60 x 3 ml
MS Hidroxid de sodiu 0.05N kit 30 ml
MS Apa de inoculare cu pluronic kit 60 x 25 ml
MS Standard Yeast turbidity buc.
MS 96 Well Tray Lids W/A kit 240 buc.
MS Capace tavita probe kit 12 buc.
MS Reactiv Kovacs 30 ml kit
MS Alfa-naftol kit 30 ml
MS Hidroxid de potasiu kit 30 ml
MS Acid sulfanilic kit 30 ml
MS N-N-Dimetil-Alfa-Naftilamina kit 30 ml
MS Reactiv peptidaza kit 30 ml
MS Clorura de fier III kit 30 ml
MS Bulion Mueller-Hinton kit 10 x 25 ml
MS Inoculare salina kit 60 x 3 ml
MS Hartie eticheta cod bare rola
MS Reactiv Ehrlichs kit 30 ml
MS Xilen kit 30 ml
MS Picurator reactivi kit 10 buc.
MS Vas deseuri kit x 4 buc.
Reactivi si consumabile compatibile cu procesorul de tesuturi Histo-Tek VP1 (sau echivalent)
Lot nr.: 14
Lame sectionare microtom kit x 50 buc.