29 stycznia 2024 r. (przybliżony termin – wymaga potwierdzenia) uruchomiona zostanie nowa wersja portalu TED. Już teraz możesz się dowiedzieć, jakie nowe funkcje i usprawnienia w nim wprowadzono. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym omówiliśmy najważniejsze zmiany.
Wystąpiły błędy, które wpływają na sposób wyświetlania ogłoszeń w formie e-formularzy. Staramy się rozwiązać ten problem. Więcej informacji i wskazówek można znaleźć na tej stronie.
Rozpoczyła się rejestracja na IV warsztaty dla użytkowników TED, w 14 grudnia 2023 r.
Usługi - 551943-2023
Polska-Chełmek: Usługi związane z odpadami
2023/S 176-551943
Ogłoszenie o zamówieniu
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Chełmek w instalacji komunalnej w roku 2024
Numer referencyjny: IN.271.9.2023
II.1.2)Główny kod CPV
90500000 Usługi związane z odpadami
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest usługa zagospodarowania w roku 2024 odpadów komunalnych poprzez zapewnienie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych w instalacji komunalnej, sortowania wybranych frakcji selektywnie zebranych odpadów, kompostowanie selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych ulegających biodegradacji, unieszkodliwianie pozostałości z sortowani odpadów komunalnych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ-OPZ odpady 2024.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przyjęcie i zagospodarowanie w roku 2024 odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Chełmek w instalacji komunalnej, poprzez zapewnienie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych, sortowania wybranych frakcji selektywnie zebranych odpadów, kompostowanie selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych ulegających biodegradacji, unieszkodliwianie pozostałości z sortowania odpadów komunalnych.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności usługę:
1. Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie zmieszanych odpadów komunalnych (200301) i wydzielenie ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do ponownego użycia, recyklingu bądź odzysku.
2. Przetwarzanie selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych ulegających biodegradacji (200201, 200108) zgodnie ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023r. poz. 1587 ze zm.)
3. Sortowanie odpadów opakowaniowych i doczyszczanie selektywnie zebranych frakcji odpadów tworzyw sztucznych (150102) zbieranych u źródła z przeznaczeniem ich do ponownego użycia, recyklingu bądź odzysku.
4. Zagospodarowywanie, zgodnie z hierarchią gospodarki odpadami, odpadów budowlanych i rozbiórkowych pochodzenia komunalnego (170101).
5. Zagospodarowywanie, zgodnie z hierarchią gospodarki odpadami odpadów wielkogabarytowych (200307).
6. Unieszkodliwianie odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania pozostałych odpadów komunalnych.
Przedmiot zamówienia winien być realizowany z zachowaniem zasad określonych w przepisach prawa, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023r. poz. 1587) oraz z ustawą z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity: Dz. U. z 2023 roku, poz. 1469).
Zagospodarowaniem zostaną objęte odpady w ilościach wskazanych w tabeli poniżej:
Tabela 1 - Prognozowane ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w okresie jednego roku.
Kod odpadu Szacowana masa w 2023 r. [Mg]
20 03 01 3100
15 01 02 210
17 01 01 160
20 02 01 380
20 01 08 30
20 03 07 220
SUMA: 4100
Wskazane powyżej odpady komunalne mogą być dostarczone w mniejszych ilościach ogólnie lub w poszczególnych rodzajach, niż wskazane powyżej w zależności od ilości i rodzaju odebranych odpadów jednak minimalna ilość przekazanych odpadów wynosić będzie przynajmniej 50% ilości określonych w tabeli 1.