Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud på miljøanalyser til Odense Nord Miljøcenter og Stige Ø
Sagsnr.: 152794
II.1.2)Hoved-CPV-kode71900000 Laboratorieundersøgelser
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet vedrører prøvetagning, analyse og afrapportering af resultater for drænbrønde, perkolatbrønde, boringer, indløbs- og udløbstanke på Odense Nord Miljøcenter og Stige Ø.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 2 300 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: