Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Puolustusvoimien logistiikkalaitos - IT-konsultointi 2021-2025 (DPS) Tiedonhallintakokonaisuuden aliprojektipäällikkö asianhallintajärjestelmän käyttöönottoprojektiin
Reference number: 6632/2022
II.1.2)Main CPV code72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
II.1.4)Short description:
Hankinnan kohteena on Tiedonhallintajärjestelmän käyttöönottoprojektin aliprojektipäällikön palvelu Puolustusvoimien käyttöön ajalle 1.8.2023 - 31.12.2025. Lisäksi optiot ajalle 1.1.- 30.6.2026 ja 1.7.-31.12.2026.
Hankinta liittyy Puolustusvoimien tiedonhallintajärjestelmäkokonaisuu-den kehittämishankkeeseen (PVASIA-hanke). Resurssitarve vaihtelee kuukausittain, mutta keskimääräisen resurssi-tarpeen arvioidaan olevan noin 15 henkilötyöpäivää kuukaudessa.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)48000000 Software package and information systems
II.2.4)Description of the procurement:
Hankintayksikkö pyytää tarjoustanne asianhallintakokonaisuuden käyttöönottoprojektin aliprojektipäällikön palvelua tämän tarjouspyynnön ja liitteiden mukaisesti ajalle
1.4.2023 - 31.12.2025.
Lisäksi halutaan optiot ajalle
1.1.2026 - 30.6.2026 ja 1.7.2026 - 31.12.2026.
Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.
Hankinnan arvioitu laajuus on 675 htp (keskimäärin 15 htp / kk), josta optiokausien työmääräarvio on 180 htp. Hankintaan lisätään ylimenovara 20%.
Hankinnan enimmäismäärä on 810 htp.