Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Έργα πολιτικού μηχανικού και κατασκευές με τη χρήση οικολογικών πρακτικών και υλικών και αποκατάσταση της αίθουσας συσκέψεων της EFSA
Αριθμός αναφοράς: OC/EFSA/CORSER/2020/02
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV45210000 Εργασίες κατασκευής κτιρίων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Το αντικείμενο αυτής της συγγραφής υποχρεώσεων είναι η επιλογή ενός ή δύο αναδόχων με δυνατότητα:
α) ανάληψη έργων πολιτικού μηχανικού, έργων μηχανικού παραγωγικών μονάδων και έργων που ενδεχομένως αφορούν τομείς όπως ξυλουργικές εργασίες, βάψιμο, κ.λπ., για ειδικές παρεμβάσεις με τη χρήση οικολογικών πρακτικών και υλικών,
β) ανάληψη έργων αποκατάστασης της αίθουσας συσκέψεων στο κτίριο των κεντρικών γραφείων της EFSA, σύμφωνα με τις προδιαγραφές του εκτελεστικού έργου που επισυνάπτεται στο παρόν έγγραφο.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 7 062 893.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Έργα πολιτικού μηχανικού και κατασκευές με τη χρήση οικολογικών πρακτικών και υλικών
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV45000000 Κατασκευαστικές εργασίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Είδος σύμβασης: πολλαπλή σύμβαση-πλαίσιο με διαδοχική σειρά
Αρχική διάρκεια 12 μήνες + με αυτόματη ανανέωση έως και 3 φορές για μέγιστη συνολική διάρκεια τεσσάρων διαδοχικών ετών.
Αποκατάσταση της αίθουσας συσκέψεων της EFSA
Αριθμός τμήματος: 2
Ανάληψη έργων αποκατάστασης της αίθουσας συσκέψεων στο κτίριο των κεντρικών γραφείων της EFSA, σύμφωνα με τις προδιαγραφές του εκτελεστικού έργου που επισυνάπτεται στο παρόν έγγραφο.
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Právny základ:
Nariadenie (EÚ, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Stavebné práce a práce na zariadení s použitím ekologických postupov a materiálov a obnova zasadacej miestnosti správnej rady EFSA
II.1.2)Hlavný kód CPV45210000 Stavebné práce na stavbe budov
II.1.4)Stručný opis:
Predmetom týchto špecifikácií obstarávania je výber 1 alebo 2 dodávateľov, ktorí sú schopní:
a) vykonávať stavebné práce, výstavbu a práce vo veci zariadení, ktoré sa môžu týkať odvetví ako sú tesárske práce, maľovanie atď. pre konkrétne zásahy s použitím ekologických postupov a materiálov;
b) vykonávať práce na obnove zasadacej miestnosti správnej rady v budove ústredia EFSA na základe špecifikácií výkonného projektu priložených k tomuto dokumentu.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 7 062 893.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: áno
Ponuky možno predkladať na všetky časti
II.2)Opis
II.2.1)Názov:
Stavebné práce a práce na zariadení s použitím ekologických postupov a materiálov
Časť č.: 1
II.2.2)Dodatočné kódy CPV45000000 Stavebné práce
II.2.4)Opis obstarávania:
Typ obstarávania: viacnásobná rámcová zmluva s kaskádovým systémom
Počiatočné trvanie 12 mesiacov + automatické obnovenie až 3-krát na maximálne celkové trvanie 4 po sebe nasledujúcich rokov.
Obnova zasadacej miestnosti správnej rady EFSA
Časť č.: 2
Vykonanie prác na obnove zasadacej miestnosti správnej rady v budove ústredia EFSA na základe špecifikácií výkonného projektu priložených k tomuto dokumentu.
Pravna podlaga:
Uredba (EU, Euratom) št. 2018/1046
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Gradbena in inženirska dela z uporabo okolju prijaznih praks in materialov ter obnova sejne dvorane EFSA
Referenčna številka dokumenta: OC/EFSA/CORSER/2020/02
II.1.2)Glavna koda CPV45210000 Gradbena dela na stavbah
II.1.4)Kratek opis:
Cilj teh razpisnih specifikacij je izbor enega ali dveh izvajalcev, sposobnih izvedbe:
(a) gradbenih del, inženirskih del v zvezi z objekti in del, povezanih s področji, kot so mizarstvo, pleskanje itd., za posebne posege z uporabo okolju prijaznih praks in materialov;
(b) obnovitvenih del v sejni dvorani sedeža EFSA v skladu s specifikacijami projektnega načrta, priloženega temu dokumentu.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 7 062 893.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: da
Ponudbe je treba predložiti za vse sklope
II.2.1)Naslov:
Gradbena in inženirska dela z uporabo okolju prijaznih praks in materialov
Št. sklopa: 1
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV45000000 Gradbena dela
II.2.4)Opis javnega naročila:
Vrsta naročila: večkratno okvirno naročilo v kaskadi
Začetno trajanje 12 mesecev in največ tri samodejna podaljšanja za najdaljše skupno trajanje štirih zaporednih let.
Obnova sejne dvorane EFSA
Št. sklopa: 2
Izvedba obnovitvenih del v sejni dvorani sedeža EFSA v skladu s specifikacijami projektnega načrta, priloženega temu dokumentu.