Lieferungen - 555281-2022
Rumänien-Slatina: Kartenautomaten
2022/S 196-555281
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Furnizare Sistem de e-ticketing în cadrul proiectului ”Sistem integrat de plata a serviciilor comunitare (inclusiv transport public)”, cod SMIS 127370
Referenznummer der Bekanntmachung: 4394811_2022_PAAPD1333362
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
30144200 Kartenautomaten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Obiectul achizitiei Furnizare Sistem de e-ticketing în cadrul proiectului ”Sistem integrat de plata a serviciilor comunitare (inclusiv transport public)”, cod SMIS 127370;
Caracteristicile tehnice ale acestora sunt menţionate în caietul de sarcini și proiectul tehnic care fac parte integrantă din documentaţia de atribuire.
NOTĂ: Operatorii economici vor putea solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentatia de atribuire, conform prevederilor art. 161 din Legea 98/2016, în a 11-a zi dinainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Răspunsul consolidat la solicitările de clarificare va fi postat în SEAP, la anunțul de participare în rubrica dedicată. Achizitorul urmează să nu dea curs solicitărilor de clarificare adresate prin alte metode de comunicare sau alt termen decât cel stabilit prin documentația de atribuire.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 3 376 894.63 RON
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
30123100 Fahrscheinentwerter
30144400 Automatische Zugangskontrolle
45255400 Fertigungsarbeiten
48517000 IT-Softwarepaket
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Obiectivul general al proiectului ”Sistem integrat de plata a serviciilor comunitare (inclusiv transport public)”, cod SMIS 127370 vizează implementarea sistemului de e-ticketing pentru serviciul de transport public de călători în Municipiul Slatina.
Obiectivul general al proiectului îl reprezintă îmbunătățirea transportului public urban de călători; infrastructura utilizată pentru prestarea serviciului de transport public de călători ; crearea, modernizarea, extinderea sistemelor de bilete integrate pentru călători ( "e-bilete" sau "e-ticketing").
Principalele componente ale sistemului de e-ticketing sunt următoarele :
- Componenta mobilă : -Validatoare duale ;
- Componenta mobilă : - Echipamente asociate controlorilor ;
- Componenta locală : - Automate de vânzare titluri de transport ;
- Componenta centrală/dispecerat – Dotări Hardware și software.
Caracteristicile tehnice ale echipamentelor și produselor care fac obiectul acestui proceduri se regăsesc în proiectul tehnic elaborat de SC SMART CITY DEVELOPMENT SRL care face parte integrantă din documentația de atribuire.
Valoarea totală estimată a contractului de achiziție publică de produse este: 3.376.894,63 lei fără TVA, potrivit devizului general din Proiectul tehnic elaborat de proiectantul S.C. SMART CITY DEVELOPMENT S.R.L se compune din:
Capitolul 4 - Investiția de bază
Linia 4.1 – Construcții și instalații – 15.604,25 lei fără TVA;
Linia 4.2 - Montaj utilaje, echipamente tehnologice și funcționale – 60.647,86 lei fără TVA;
Linia 4.3 - Utilaje, echipamente tehnologice și funcționale care necesită montaj – 2.392.773,73 lei fără TVA;
Linia 4.5 - Dotări – 350.086,01 lei fără TVA
Linia 4.6 - Active necorporale – 534.556,52 lei fără TVA
Capitolul 5 - Organizarea de șantier – 23.226,26 lei fără TVA