Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:Número de referencia: 2719/2019
II.1.2)Código CPV principal79410000 Servicios de consultoría comercial y en gestión
II.1.4)Breve descripción:
Upphandlingen är uppdelad i två anbudsområden:
Anbudsområde 1: Strategi, analys och rådgivning inkl. kriskommunikation. Anbudsområdet avser stöd till myndigheten i strategiska kommunikationsfrågor.
Anbudsområde 2: Kommunikationsbyrå. Anbudsområdet avser att anbudsgivaren ska genom ett kreativt kommunikationstänk kunna ta fram strategier och koncept för att nå målen och få ut bästa effekt av olika insatser.
II.1.5)Valor total estimado
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)79340000 Servicios de publicidad y de marketing
79416000 Servicios de relaciones públicas
II.2.4)Descripción del contrato: