Meddelande om tilldelning av kontrakt
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Rese och konferenstjänster 2023
Referensnummer: KLF 2023/553
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Luleå kommun ska genomföra en upphandling avseende rese och konferenstjänster. Syftet är att göra tjänsteresorna kostnadseffektiva, förenkla reseadministrationen och styra resandet mot mer hållbara alternativ. Samarbetet ska vara utvecklande för båda parter över hela avtalstiden och bidra till en effektivare reseprocess för upphandlande myndighet.
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: