Bauleistung - 559470-2023
Dänemark-Aalborg: Bauarbeiten
2023/S 179-559470
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Bauauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Udbud af om- og tilbygning til Jegstrupvej 3, 8361 Hasselager i totalentreprise
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Udbud af kontrakt om ombygning af og tilbygning til Jegstrupvej 3, 8361 Hasselager i totalentreprise.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ejendommen beliggende Jegstrupvej 3, 8361 Hasselager, skal efter ombygningen udlejes til Bygningsstyrelsen. Dansk Politi v/ Rigspolitiet vil være ejendommens brugere.
Ejendommen skal bl.a. indrettes til ca. 230 kontorarbejdspladser med tilhørende møderum, kantine, bad, omklædning, arkiv og depotrum. Derudover skal ejendommen indrettet med en række understøttende rum med særlige funktioner, herunder blandt andet overnatningsrum samt overdækninger til tjenestebiler og P-pladser til private biler samt et antal ladestandere mv.
Der henvises til det øvrige udbudsmateriale for en nærmere beskrivelse af projektet, herunder særligt byggeprogrammet og kravspecifikationen med tilhørende bilag.