II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud om levering af forsikringsydelser til Klar Forsyning A/S
II.1.2)Hoved-CPV-kode66510000 Forsikringstjenester
II.1.4)Kort beskrivelse:
På vegne af Klar Forsyning A/S og deres selskaber, herefter benævnt Ordregiver, udbyder RTM A/S herved forsikringsprogrammet i EU-udbud. Der udbydes property-, ansvars-, miljøansvars-, arbejdsskade-, entreprise- og motorforsikringer.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 1.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Delaftale 1 – Bygnings-og løsøreforsikring
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)66515000 Skades- eller tabsforsikring
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
På vegne af Klar Forsyning A/S og deres selskaber, herefter benævnt Ordregiver, udbyder RTM A/S herved forsikringsprogrammet i EU-udbud.
Delaftale 2 – Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Delkontraktnr.: 2
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)66516000 Ansvarsforsikringstjenester
Delaftale 3 – Arbejdsskadeforsikring
Delkontraktnr.: 3
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)66512100 Ulykkesforsikring
Delaftale 4 – Miljøansvarsforsikring
Delkontraktnr.: 4
Delaftale 5 – Motorkøretøjsforsikring
Delkontraktnr.: 5
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)66514110 Motorkøretøjsforsikring
Delaftale 6 – Entrepriseforsikring
Delkontraktnr.: 6
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)66513200 Entrepriseforsikring
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 7