Anuncio de transparencia previa voluntaria
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Underhåll, support och utveckling av integrationsplattform TEIS
Número de referencia: SUN 2019/182
II.1.2)Código CPV principal72260000 Servicios relacionados con el software
II.1.4)Breve descripción:
Haninge kommun äger sedan tidigare nyttjanderätt till nuvarande systemlösning (TEIS). Denna upphandling avser endast underhåll, support och utveckling av systemlösningen. Då efterfrågade tjänster på grund av tekniska skäl och på grund av ensamrätt endast kan tillhandahållas/utföras av en viss leverantör (LOU 2016:1145 6 kap. 14 § punkt 2 och 3) kommer upphandlingsförfarandet Förhandlat förfarande utan föregående annonsering att tillämpas.
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)72250000 Servicios de sistemas y apoyo
72253000 Servicios de unidad de asistencia y de apoyo
72262000 Servicios de desarrollo de software
72267000 Servicios de mantenimiento y reparación de software
II.2.4)Descripción del contrato: