Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Dynamiskt inköpssytem (DIS) Grävmaskintjänster
Referenznummer der Bekanntmachung: 9122-2021
II.1.2)CPV-Code Hauptteil60182000 Vermietung von Schwerlastwagen mit Fahrer
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Länsstyrelsen i Gävleborg län inbjuder er härmed att inkomma med anbud i syfte att ingå i ett dynamiskt inköpssystem avseende grävmaskinstjänster.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)45112000 Aushub- und Erdbewegungsarbeiten
45112400 Aushubarbeiten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Länsstyrelsen i Gävleborg län inbjuder er härmed att inkomma med anbud i syfte att ingå i ett dynamiskt inköpssystem avseende grävmaskinstjänste
Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Referensnummer: 9122-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen