Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Udskiftning af radiatorer og stigstrenge
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Storentreprise 5-1: 287 boliger i 8 højhuse renoveres med nye radiatorer og nye stigstrenge og nye ledninger i kælder.
Storentreprise 5-2: 162 boliger i 7 stk. 3-plans boligblokke renoveres med nye radiatorer og nye stigstrenge og nye ledninger i kælder.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
287 boliger i 8 højhuse samt 162 boliger i 7 stk. 3-plans boligblokke
Renoveres med nye radiatorer og nye stigstrenge og nye ledninger i kælder samt følgearbejder.
Udbudt i hovedentreprise