II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Dostawa materiałów do przeszczepów
Numer referencyjny: PN-40/23/29
II.1.2)Główny kod CPV33184100 Implanty chirurgiczne
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów do przeszczepów do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku, ul. J. Waszyngtona 17, zwanego dalej Zamawiającym. Szczegółowy opis zamówienia został opisany w Formularzu Ofertowym - załącznik nr 1 do SWZ
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV33184100 Implanty chirurgiczne
33183100 Implanty ortopedyczne
33140000 Materiały medyczne
II.2.4)Opis zamówienia:
1 Implant do korekcji płaskostopia bioabsorbawalny. Śruba bioabsorbowalna do korekcji płaskostopia implantowana (wkręcana) do kości piętowej w rozmiarach 7/18 mm; 9/18 mm; 9/23 mm; główka o wysokości 6,5 mm. Pakowane sterylnie; szt. 3
1 Implant biowchłanialny do odprysków chrząstki. Posiadający ząbki ułożone po obwodzie oraz nisko profilowaną głowę. Implant o dł. 16,20,25 mm i średnicy 1,5mm i śred. 2,4 mm o dł. 16, 25, 35, 45mm szt 60
2 Wiertło diamentowe, okrągłe długie 3-4mm, sterylne, 5 szt w opakowaniu szt 60
3 Polimerowa nić z trzema oczkami służąca do przeciągania szwów prez tkanki w trakcie zabiegów artroskopowych, sterylna, opakowanie zbiorcze 8szt szt 8
4 Zestaw ster. do szycia łąkotek złożony z 4 podłużnych implantów o wym. 5x1 mm wykonanych z materiału PEEK. Cztery implanty załadowane na jednorazowy aplikator o dwóch zagięciach 0 i 15 stopni, które połączone są mocną nitką w rozmiarze "#0". Aplikator posiadający system blokowania nici oraz zadawania napięcia pomiędzy wszczepionymi implantami. System zaopatrzony w samozaciskający się węzeł z kontrolowanym dociskiem. Zestaw zaopatrzony w jednorazową kaniulę prowadzącą, chroniącą implanty przed uszkodzeniem podczas wprowadzania igły do stawu oraz służącą jako miarkę uszkodzenia. szt 5
5 Zestaw ster. do szycia łąkotek złożony z 3 podłużnych implantów o wym. 5x1mm wykonanych z materiału PEEK. Cztery implanty załadowane na jednorazowy aplikator o dwóch zagięciach 0 i 15 stopni, które połączone są mocną nitką w rozmiarze "#0". Aplikator posiadający system blokowania nici oraz zadawania napięcia pomiędzy wszczepionymi implantami. System zaopatrzony w samozaciskający się węzeł z kontrolowanym dociskiem. Zestaw zaopatrzony w jednorazową kaniulę prowadzącą, chroniącą implanty przed uszkodzeniem podczas wprowadzania igły do stawu oraz służącą jako miarkę uszkodzenia. szt 5
1 Grotowkręty kostne stalowe, samowiercące i samogwintujące: średnica gwintu 1,65/2 mm, 4mm, 5mm, 6mm . Długość gwintu od 12 do 70 mm, długość całkowita 45-250 mm szt 400
1 Unilateralny szynowy stabilizator zewnętrzny typu Drive Rail. Stabilizator umożliwiający zaopatrywanie kończyny dolnej z możliwością mobilizowania stawu kolanowego i biodrowego. System składa się z części zrobionych ze stali nierdzewnej 316LVM oraz aluminium. Wszystkie części dostarczane są niesterylne i są jednorazowego użytku. Stabilizator przeznaczony do zopatrywania złamań, rekonstrukcji, korekcji osi, dystrakcji i kompresji oraz wydłużania kończyny dolnej u dorosłych i dzieci. Mechanizm dystrakcji i kompresji działający na bazie wózków na prowadnicach gwintowanych. Ze stabilizatorem dostarczane piny pokryte hydroksyapatytem oraz piny bez pokrycia. Zestaw zaopatrzony w szyny przedłużające pozwalające na zwiększenie wydłużania. Z zestawem dostarczane instrumentarium niezbędne do przeprowadzenia zabiegu. szt 8
1 System szycia łąkotek all – inside. Implant o wysokiej wytrzymałości na wyrwanie min 70 N. System zbudowany z dwóch miękkich implantów wykonanych z nici połączonych ze sobą nierozpuszczalną nicią # 2-0 wykonanej z rdzenia z poliestru oplecionego UHMWPE - polietylenem o ultra wysokiej masie cząsteczkowej . Zastosowanie implantów miękkich pozwala na idealne dopasowanie się do warunków powierzchni tkanki przez co uzyskujemy solidne i pewne mocowanie. Wstępnie zawiązany przesuwny węzeł w osłonie szwu implantu eliminuje konieczność artroskopowego wiązania węzła. Konstrukcja implantu umożliwia kolejne dociągnięcie 2 pojedynczych szwów materacowych. Igły z implantami znajdują się w jednym ergonomicznym narzędziu umożliwiającym wprowadzanie implantu jedną ręką, przy każdej rotacji. Umieszczone w rękojeści pokrętło do implantacji umożliwia jednoręczne i powtarzalne dostarczanie implantów w różnych orientacjach narzędzia. Zrzucenie implantu i przeładowanie potwierdzone sygnałem dźwiękowym. Implant wyposażony jest w zintegrowany ogranicznik głębokości 10–18 mm (zwiększane co 2 mm), dostępny jest w czterech różnych opcjach: wygięcie w górę 12 i 24 stopnie, w dół 12 stopni i w wersji prostej. System umożliwia założenie implantów bez wyciągania rękojeści z kolana. szt 50
2 Guzik do mocowania piszczelowego wypukły w kształcie kapelusza tytanowy w trzech rozmiarach średnicy zewnętrznej 11mm,14 mm i 20 mm oraz odpowiednio w średnicach wewnętrznych 4 mm, 7 mm i 9 mm. Guziki z dwoma otworami z nacięciem podłużnym umożliwiającym założenie pętli oraz w średnicy zewnętrznej 14mm i 20 mm dodatkowo z dwoma otworami na przeprowadzenie nici/taśmy. Implant w wersji sterylnej zapakowany pojedynczo. szt 8
3 Implant bezwęzłowy w wersji Biokompozytowej oraz PEEK do stabilizacji tkanki w kości, implant kaniulowany, wkręcany dostępny w średnicy 3,5mm x 15,8mm, 3,9mm x 17,9mm, 4,75mm x 19,1mm oraz 5,5 mm x 19,1mm z PEEKowym początkiem do mocowania przeszczepu. Założony na jednorazowy wkrętak ze znacznikiem pozwalającymi na pełną kontrolę i ocenę prawidłowego założenia implantu. Implant umożliwia śródoperacyjną kontrolę napięcia tkanki. Implant przeładowany jedną dodatkową przesuwną nicią pozwalającą na założenie dodatkowego szwu po pełnym zablokowaniu implantu w kości. szt 110
4 "Kaniula typu Twist-In przeznaczona w szczególności do zabiegów artroskopii stawu barkowego do rekonstrukcji stożka rotatorów lub szycia obrąbka panewki stawu barkowego. Dostępność w rozmiarach:
- o średnicy 8,25 mm i długości 70 mm
- o średnicy 8,25 mm i długości 90 mm
- o średnicy 6 mm i długości 70 mm
- o średnicy 6 mm i długości 90 mm
- o średnicy 7 mm i długości 70 mm" szt 4
5 Implant w wersji PEEK do stabilizacji niestabilności stawu barkowego, bezwęzłowy wbijany o średnicy 3 mm i długości 12,7 mm. Blokowanie bezwęzłowe za pomocą systemu typu „chińskiej pętli” przy użyciu nici #2 szt 15
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 1 do SWZ.
1 Drut wiercący z rozkładanym końcem, pozwalającym na wiercenie kanałów w systemie wstecznego wiercenia w średnicach od 6 mm do 12 mm ze skokiem co 0,5 mm (bez rozmiaru 6,5 mm). Wiertło z wycechowaną podziałką oraz gumową nakładką do precyzyjnego zmierzenia długości kałanu. Łatwe rozkładanie i składanie wiertła o żądanej średnicy poprzez przekręcanie kółka na rękojeści w dystalnej części. Pakowane pojedynczo, sterylne. Wymiary: Średnica 3,5 mm. szt. 5
2 Drut wiercący piszczelowy o średnicy 2,4 mm i długości 311 mm. Pakowany pojedynczo, sterylny szt. 1
3 Drut nitynolowy do śruby interferencyjnej o średnicy 1,1mm. Wycechowane oznaczenia na drucie w długościach 25mm oraz 30mm. Pakowany sterylnie szt. 1
4 Mocna nić niewchłaniala o grubości #2, długości 26", w kolorze niebieskim, o dwurdzeniowej strukturze, polietylenowych włóknach wewnętrznych i plecionych poliestrowych włóknach zewnętrznych zakończona pętlą 1,5". szt. 15
5 Drut wiercący. Na drucie znajduje się 30 laserowych oznaczeń co 5 mm umożliwiających precyzyjne zmierzenie długości wierconego kanału. Pakowany pojedynczo, sterylny. Wymiary: średnica 3.5 mm, długość 311 mm. szt. 1
6 System szycia łąkotek metodą inside – outside. System zaopatrzony w giętką prowadnice umożliwiającą dogięcie śródoperacyjne oraz igłę nitynolową z oczkiem – jednorazowy sterylny zestaw umożliwia założenie kilku szwów łąkotki u jednego pacjenta. W zestawie dokręcany zacisk ułatwiający wprowadzenie igły w tkanki. Pakowane pojedynczo, sterylne szt. 10
7 Implant biokompozytowy. Wkręt gwintowany na całej długości o średnicy 4,5mm i długości 15mm. Wkręt z dwoma nićmi niewchłanialnymi o grubości USP2, w różnych kolorach, o dwurdzeniowej strukturze, polietylenowych włóknach wewnętrznych i plecionych poliestrowych włóknach zewnętrznych. Zestaw wkręt z nićmi na podajniku. Podajnik ze znacznikami oznaczającymi optymalną głębokość zakotwiczenia implantu. Separacja podajnika od wkrętu samoistna po zwolnieniu nici. Sterylny. szt. 10
8 Implant biokompozytowy. Wkręt gwintowany na całej długości o średnicy 5,5mm i długości 15mm. Wkręt z dwoma nićmi niewchłanialnymi o grubości USP2, w różnych kolorach, o dwurdzeniowej strukturze, polietylenowych włóknach wewnętrznych i plecionych poliestrowych włóknach zewnętrznych. Zestaw wkręt z nićmi na podajniku. Podajnik ze znacznikami oznaczającymi optymalną głębokość zakotwiczenia implantu. Separacja podajnika od wkrętu samoistna po zwolnieniu nici. Sterylny. szt. 10
9 Implant bezwęzłowy w wersji biokompozytowej oraz PEEK do stabilizacji tkanki w kości, implant kaniulowany, wkręcany dostępny w średnicy 7mm, 8mm i 9mm x 19,5mm z PEEKowym początkiem w kształcie widelca do mocowania przeszczepu. Widelec z dodatkowymi otworami do przeładowania pomocniczych nici. Implant założony na jednorazowy wkrętak ze znacznikiem pozwalającymi na pełną kontrolę i ocenę prawidłowego założenia implantu. Implant umożliwia śródoperacyjną możliwość kontroli napięcia tkanki. Implant przeładowany jedną dodatkową przesuwną nicią umożliwiającą założenie dodatkowego szwu po pełnym zablokowaniu implantu w kości. szt. 2
10 Oryginalne, jednorazowego użycia końcówki do shavera artroskopowego firmy Arthrex. Końcówki do shavera proste dostępne w średnicach 3,5mm, 3,8mm, 4mm, 5mm, 5,5mm oraz długości 13 cm. Ostrza tnące do tkanki miękkiej w trzech wariantach: gładkie na gładkie, gładkie na zęby i zęby na zęby. szt. 80
1. Płyta anatomiczna do dalszej nasady kości ramiennej, łokcia i wyrostka łokciowego zmiennokątowe a "Płytka do wyrostka łokciowego . Płyta anatomiczna rekonstrukcyjna o kształcie zmniejszającym kontakt z kością , blokująco - kompresyjna blokowana zmienno-kątowo. W głowie płyty zagęszczone otwory zbudowane z czterech kolumn gwintowanych z możliwością zastosowania śrub blokowanych zmienno-kątowo z odchyleniem od osi w każdym kierunku do 15 stopni, o średnicy 2.7mm, z gwintowaną główką lub alternatywnie standardowe śruby korowe o średnicy 2.4mm. Śruby blokujące ze stożkowym gwintem na główce wkręcane za pomocą śrubokręta dynamometrycznego 0.8/1.2NM. Na trzonie płyty od spodu i bocznie znajdują się podcięcia ułatwiające domodelowanie płyty. Na trzonie również otwory dwufunkcyjne, blokująco-kompresyjne z możliwością zastosowania pojedynczej śruby blokującej 3.5mm lub korowej/gąbczastej o średnicy 3.5/4.0mm. Odpowiedni kształt otworów w płycie daje możliwość dokonywania kompresji między odłamowej a podłużny otwór blokująco-kompresyjny umożliwia pionowe pozycjonowanie płytki. Kształt otworów na trzonie płyty pozwala także na zastosowanie techniki śruby ciągnącej. Średnica rdzenia dla śrub: blokowanych 3.5mm wynosi 2.9mm; korowych 3.5mm wynosi 2.4mm. Instrumentarium wyposażone w: wiertła z końcówką typu AO; wkłady śrubokrętów zakończone końcówką typu AO do szybko złączki wiertarskiej typu AO lub dynamometru 0.8/1.5NM ; dynamometr 0.8/1.5NM z możliwością dołączania do szybko złączki wiertarskiej typu AO lub zewnętrznego uchwytu na końcówki AO . System płyt współpracuje ze śrubami perforowanymi do augmentacji 3.5mm. Implanty stalowe wykonane z materiału dopuszczonego dla rezonansu magnetycznego. Płyty na wyrostek dostępne w trzech wersjach: małym, średnim i dużym zakończeniem na wyrostek łokciowy . Płyty prawe i lewe:
Wyrostek, Krótkie 2 otw, 73mm
Wyrostek, średnie 2-6 otw, 90-142mm
Wyrostek, długie 6-12 otw 131-211mm
Kość łokciowa, 2-6 otw, 90-142mm" szt. 12
b " Płytki do dalszej nasady kości ramiennej. W głowie płyty znajdują się zagęszczone otwory zbudowane z czterech kolumn gwintowanych z możliwością zastosowania śrub blokowanych zmienno-kątowo z odchyleniem od osi w każdym kierunku o 15 stopni, o średnicy 2.7mm z gwintowaną główką lub alternatywnie standardowe śruby korowe o średnicy 2.4mm. Śruby blokujące ze stożkowym gwintem na główce wkręcane za pomocą śrubokręta dynamometrycznego 1.2NM. Na trzonie płyty znajdują się otwory dwufunkcyjne, blokująco-kompresyjne z możliwością zastosowania pojedynczej śruby blokującej 3.5mm lub korowej/gąbczastej o średnicy 3.5/4.0mm. Odpowiedni kształt otworów w płycie daje możliwość dokonywania kompresji między odłamowej a podłużny otwór blokująco-kompresyjny umożliwia pionowe pozycjonowanie płytki. Kształt otworów na trzonie płyty pozwala także na zastosowanie techniki śruby ciągnącej. Średnica rdzenia dla śrub: blokowanych 3.5mm wynosi 2.9mm; korowych 3.5mm wynosi 2.4mm. Instrumentarium wyposażone w: wiertła z końcówką typu AO; wkłady śrubokrętów zakończone końcówką typu AO do szybko złączki wiertarskiej typu AO lub dynamometru 1.2/1.5NM ; dynamometr 1.2/1.5NM z możliwością dołączania do szybko złączki wiertarskiej typu AO lub zewnętrznego uchwytu na końcówki AO . System płyt współpracuje ze śrubami perforowanymi do augmentacji 3.5mm. Implanty stalowe. Wykonane z materiału dopuszczonego warunkowo dla rezonansu magnetycznego.
W skład systemu wchodzą:
płytki blokowane od strony: tylnobocznej
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty z załączniku nr 1 do SWZ.
Zestaw Śrub kompatybilnych z systemem Minirail
1 Śruby korowe samogwintujące. Długość 60/20mm, Śr. 3,3-3,0mm szt. 20
2 Śruby korowe samogwintujące. Długość 50/18mm, Śr. 3,0-2,5mm szt. 20
3 Śruby korowe samogwintujące. Długość 60/20mm, Śr. 3,0-2,5mm szt. 20
4 Śruby korowe samogwintujące. Długość 60/25mm, Śr. 3,0-2,5mm szt. 20
5 Śruby korowe samogwintujące. Długość 60/30mm, Śr. 3,0-2,5mm szt. 20
6 Śruba korowa. Długość 70/20mm, Śr. 4.5-3mm, shaft 6mm szt. 20
7 Śruba korowa. Długość 70/20mm, Śr. 3,5-3mm, shaft 6mm szt. 20
1 Proteza jądra (28,2ML 35X44mm, 26,4G). Implant wypełniony wysoko polimeryzowanym silikonem, wzmocnione u nasady, co pozwala na solidne zamocowanie implantu poprzez umieszczenie na nim szwu. Dodatkowa bariera ochronna i gładka powierzchnia, jałowy, pakowany pojedynczo. szt. 10
2 Proteza jądra S/ A- 31mm x B-23 mm/, M(A-37mm xB-23mm) L/A-42x B- 32m. Implant wypełniony wysoko polimeryzowanym silikonem, wzmocnione u nasady, co pozwala na solidne zamocowanie implantu poprzez umieszczenie na nim szwu. Dodatkowa bariera ochronna i gładka powierzchnia, jałowy, pakowany pojedynczo. szt. 10
II.2.1)Nazwa:Część nr: 10
1 Mikrowkręt samowiercący 4mm - 1,5 szt. 30
2 Mikrowkręt samowiercący 5mm - 1,5 szt. 30
3 Mikrowkręt samowiercący 5mm - 2,0 szt. 35
4 Mikrowkręt samowiercący 7mm - 1,5 szt. 30
5 Mikrowkręt samowiercący 7mm - 2,0 szt. 20
6 Mikrowkręt samowiercący 8mm - 2,0 szt. 15
7 Mikrowkręt (IMF) samowiercący 8mm - 2,0 szt. 5
8 Mikrowkręt (IMF) samowiercący 10mm - 2,0 szt. 5
9 Mikropłytka 4 otw. Prosta z przęsłem - 2,0 dł. 26 szt. 10
10 Mikropłytka 4 otw. Prosta z przęsłem - 2,0 dł. 28 szt. 10
11 Mikropłytka 6 otw. Prosta z przęsłem - 2,0 szt. 5
12 Mikropłytka 10 otw. wygięta- 1,5 szt. 5
13 Mikropłytka 16 otw. Prosta gr. 1,0-2,0 szt. 5
13 Mikropłytka 16 otw. Prosta gr. 1,5-2,0 szt. 5
14 Mikropłytka 20 otw. prosta - 1,5 szt. 15
15 Mikropłytka T 5 otw. - 1,5 szt. 5
16 Mikropłytka T 6 otw. - 1,5 szt. 5
17 Mikropłytka (wyrostek) 9 otw. L-2,0 szt. 5
18 Mikropłytka (wyrostek) 9 otw. P-2,0 szt. 5
II.2.1)Nazwa:Część nr: 11
1 Łata naczyniowa srebrna ultracienka 14 x 75 mm szt. 2
2 Proteza naczyniowa ultracienka 6 x 20 mm, szt. 2
3 Proteza naczyniowa ultracienka 8 x 20 mm szt. 2
II.2.1)Nazwa:Część nr: 12
1 Płytka mostkowo-żebrowa L-180, L-230, L-255, L-280, L-305, L-330, L-355, L-380 szt. 40
2 Płytka poprzeczna - L-45, L-50, L55 szt. 30