Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Servicii pentru intretinerea si amenajarea a 9 parcuri din Municipiul Oradea, Lot 1: Parc Petofi Lot 2 : Parc Traian Lot 3 : Parc in zona Pietei Ghioceilor Lot 4 : Parc Sala Sporturilor Lot 5 : Parc 1 Decembrie Lot 6 : Parc I.C. Bratianu Lot 7 : Parc LibertatiiLot 8 : Parc Onisifor Ghibu Lot 9 : Parc Salca II , finalizata pentru fiecare Lot in parte cu in... detalii pe www.e-licitatie.ro
Reference number: 134
II.1.2)Main CPV code77310000 Planting and maintenance services of green areas
II.1.4)Short description:
Servicii pentru intretinerea si amenajarea a 9 parcuri din Municipiul Oradea,
Lot 1: Parc Petofi
Lot 2 : Parc Traian
Lot 3 : Parc in zona Pietei Ghioceilor
Lot 4 : Parc Sala Sporturilor
Lot 5 : Parc 1 Decembrie
Lot 6 : Parc I.C. Bratianu
Lot 7 : Parc Libertatii
Lot 8 : Parc Onisifor Ghibu
Lot 9 : Parc Salca II , finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani. Tipurile de servicii sunt descrise in caietele de sarcini si Anexele atasate la sectiunea Documentatie de Atribuire .
Termenul pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 14 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor . Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor . Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
II.2)Description
II.2.1)Title:
Lot 4 - Parc Sala Sporturilor
Lot No: 4
II.2.2)Additional CPV code(s)77310000 Planting and maintenance services of green areas
77313000 Parks maintenance services
II.2.4)Description of the procurement:
Lot 4 : Parc Sala Sporturilor , finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
CALENDARUL ESTIMATIV DE ATRIBUIRE A CONTRACTELOR SUBSECVENTE
Se estimeaza ca va fi atribuit cate un contract subsecvent in fiecare an din cei trei reprezentand
durata acordului - cadru, dupa cum urmeaza:
- in anul 2020- un singur contract subsecvent acordului cadru
- in anul 2021- un singur contract subsecvent acordului cadru
- in anul 2022- un singur contract subsecvent acordului cadru
VALOAREA ESTIMATA A CELUI MAI MARE CONTRACT SUBSECVENT CE SE ANTICIPEAZA CA VA FI ATRIBUIT
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului Sala Sporturilor cuprinzand este de 127.825,32 lei fara TVA
Se estimeaza atribuirea de contracte subsecvente avand valori egale, dupa cum urmeaza:
- in anul 2020- 42.608,44 lei fara TVA
- in anul 2021- 42.608,44 lei fara TVA
- in anul 2022- 42.608,44 lei fara TVA
Lot 9 : Parc Salca II , finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
(C) CALENDARUL ESTIMATIV DE ATRIBUIRE A CONTRACTELOR SUBSECVENTE
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului Salca II este de 649.102,44 lei fara TVA
- in anul 2020- 216.367,48 lei fara TVA
- in anul 2021- 216.367,48 lei fara TVA
- in anul 2022- 216.367,48 lei fara TVA
Lot 7 : Parc Libertatii, finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului Libertatii cuprinzand este de 394.548,84 lei fara TVA
- in anul 2020- 131.516,28 lei fara TVA
- in anul 2021- 131.516,28 lei fara TVA
- in anul 2022- 131.516,28 lei fara TVA
Lot 2 : Parc Traian , finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea Parcului Traian cuprinzand este de 109.435,32 lei fara TVA
- in anul 2020- 36.478,44 lei fara TVA
- in anul 2021- 36.478,44 lei fara TVA
- in anul 2022- 36.478,44 lei fara TVA
Lot 3 - Parc in zona Pietei Ghioceilor
Lot No: 3
Serviciilor pentru intretinerea si amenajarea a 9 parcuri din Municipiul Oradea,
Lot 3 : Parc in zona Pietei Ghioceilor , finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului in zona Pietei Ghioceilor cuprinzand este de 257.486,96 lei fara TVA
- in anul 2020- 85.828,99 lei fara TVA
- in anul 2021- 85.828,99 lei fara TVA
- in anul 2022- 85.828,99 lei fara TVA
Lot 5 : Parc 1 Decembrie , finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului 1 Decembrie este de 1.358.864,06 lei fara TVA
- in anul 2020- 452.954,69 lei fara TVA
- in anul 2021- 452.954,69 lei fara TVA
- in anul 2022- 452.954,69 lei fara TVA
Lot 6 - Parc I.C.Bratianu
Lot No: 6
Lot 6 : Parc I.C. Bratianu , finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului I.C. Bratianu este de 1.158.563,52 lei fara TVA
- in anul 2020- 386.187,84 lei fara TVA
- in anul 2021- 386.187,84 lei fara TVA
- in anul 2022- 386.187,84 lei fara TVA
Lot 1: Parc Petofi, finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani .
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului Petofi este de 449.187,56 lei fara TVA
- in anul 2020- 149.729,19 lei fara TVA
- in anul 2021- 149.729,19 lei fara TVA
- in anul 2022- 149.729,19 lei fara TVA
Lot 8 - Parc Onisifor Ghibu
Lot No: 8
serviciilor pentru intretinerea si amenajarea a 9 parcuri din Municipiul Oradea,
Lot 8 : Parc Onisifor Ghibu , finalizata pentru fiecare Lot in parte cu incheierea unui acord cadru pe o perioada de 3 ani
Valoarea estimata a acordului cadru pentru intretinerea si amenajarea parcului Onisifor Ghibu cuprinzand este de 89.440,56 lei fara TVA
- in anul 2020- 29.813,52 lei fara TVA
- in anul 2021- 29.813,52 lei fara TVA
- in anul 2022- 29.813,52 lei fara TVA