Lieferungen - 562021-2023
Rumänien-Vaslui: Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
2023/S 180-562021
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Acord cadru privind achizitia publica de LEGUME SI FRUCTE
Referenznummer der Bekanntmachung: 1788/14.06.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
03220000 Gemüse, Obst und Schalenfrüchte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Acord cadru privind achizitia publica de LEGUME SI FRUCTE pentru D.G.A.S.P.C. Vaslui. In baza acordului cadru se vor perfecta 3 contracte subsecvente de furnizare. Livrarea se va face in centrele aflate in subordinea D.G.A.S.P.C. Vaslui indicate in caietul de sarcini. Perioada previzionata pentru desfasurarea acordului cadru este de 12 luni de la perfectarea acestuia. Operatorii economici vor putea solicita clarificari/informatii suplimentare cu 18 zile inainte de data limita de depunere ofetelor. Autoritatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor, in a 11 a zi.
Valoarea totala estimata in lei fara TVA este de min. 1093,76 lei – max. 2.266.141,40 lei, din care:
Lotul nr. 1 – Legume si fructe proaspete - 74 itemi identificati in caietul de sarcini
Valoarea AC estimata in lei fara TVA este de min. 885,50 lei – max. 1.004.982,00 lei.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent estimata in lei fara TVA este de min. 885,50 – 567.315,10 lei.
Lotul nr. 2 – Cartofi - 2 itemi identificati in caietul de sarcini
Valoarea AC estimata in lei fara TVA este de min. 6,80 lei – max. 214.000,00 lei.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent estimata in lei fara TVA este de min. 6,80 – 106.400,00 lei.
Lotul nr. 3 – Conserve din legume si fructe - 26 itemi identificati in caietul de sarcini
Valoarea AC estimata in lei fara TVA este de min. 201,46 lei – max. 1.047.159,40 lei.
Valoarea celui mai mare contract subsecvent estimata in lei fara TVA este de min. 201,46 lei – 435.605,75 lei.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Conserve din legume si fructe
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Acord cadru privind furnizarea si distributia de Conserve din legume si fructe - 26 itemi identificati in caietul de sarcini, in cantitatile, conditiile si cu cerintele specificate in caietul de sarcini.
Legume si fructe proaspete
Los-Nr.: 1
Acord cadru privind furnizarea si distributia de Legume si fructe proaspete - 74 itemi identificati in caietul de sarcini, in cantitatile, conditiile si cu cerintele specificate in caietul de sarcini.
Cartofi
Los-Nr.: 2
03212100 Kartoffeln/Erdäpfel
Acord cadru privind furnizarea si distributia de Cartofi - 2 itemi identificati in caietul de sarcini, in cantitatile, conditiile si cu cerintele specificate in caietul de sarcini.