II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Rammeaftale om Knæimplantater
Sagsnr.: 1-23-4-101-3-23
II.1.2)Hoved-CPV-kode33183100 Ortopædiske implantater
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet vedrører Ordregivers indkøb af primære totalknæalloplastikker (cementerede og ucementerede) og revisionsknæalloplastikker, ucementerede unikompartmentale knæalloplastikker og cementerede unikompartmentale knæalloplastikker. Kravspecifikationen, jf. Kontraktbilag 2, indeholder en uddybende beskrivelse af de udbudte produkter.
II.1.5)Anslået samlet værdi
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på en enkelt delkontrakt
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
PRIMÆR OG REVISIONS TOTALKNÆ
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)33184100 Kirurgiske implantater
33183100 Ortopædiske implantater
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 2
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)33183100 Ortopædiske implantater
33184100 Kirurgiske implantater
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 3