Dienstleistungen - 562154-2023
Bulgarien-Pazardzhik: Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
2023/S 180-562154
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
„Демонтаж и предоставяне за рециклиране на стари високоемисионни отоплителни устройства (печки и котли) ...прод. в II.2.14) Доп. информация
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Предметът на настоящата поръчка е „Демонтаж и предоставяне за рециклиране на стари високоемисионни отоплителни устройства (печки и котли) за битово отопление, работещи с твърдо гориво – дърва и/или въглища в рамките на проект „Подобряване качеството на атмосферния въздух в община Пазарджик, финансиран по процедура № BG16FFPR002-5.001 „За по-чист въздух!“ по приоритет 5 „Въздух“ на Програма „Околна среда“ 2021-2027 г.”.
Пълният обхват на дейностите е подробно описан в Техническата спецификация, неразделна част от настоящата документация за участие.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 412 802.69 BGN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Предметът на настоящата поръчка е „Демонтаж и предоставяне за рециклиране на стари високоемисионни отоплителни устройства (печки и котли) за битово отопление, работещи с твърдо гориво – дърва и/или въглища в рамките на проект „Подобряване качеството на атмосферния въздух в община Пазарджик, финансиран по процедура № BG16FFPR002-5.001 „За по-чист въздух!“ по приоритет 5 „Въздух“ на Програма „Околна среда“ 2021-2027 г.”.Целта на настоящата поръчка е да се избере квалифициран изпълнител, който да изпълни дейностите по демонтаж на старите отоплителни устройства на дърва и/или въглища, използвани за отопление от лица, с които Община Пазарджик ще има сключен договор за подмяна на такива стари отоплителни устройства и извършване на дейности по събиране, транспортиране и предоставяне на площадка за последващо третиране с цел рециклиране на получените отпадъци от метали от демонтираните високоемисионни отоплителни устройства (печки и котли) за битово отопление, работещи с твърдо гориво – дърва и/или въглища, в съответствие с действащите нормативни актове в Република България и в изпълнение на проекта, който ще изпълнява Община Пазарджик за подобряване качеството на атмосферния въздух в общината, включително спомагане постигане целите, напредъка и резултатите от проекта. Проектът ще се изпълнява по процедура № BG16FFPR002-5.001, „За по-чист въздух!“, приоритет 5 „Въздух“, финансирана по програма „Околна среда“ 2021-2027 г. с цел подмяна на отоплителните устройства на твърдо гориво с екологични алтернативи, за да се подобри качеството на атмосферния въздух в Община Пазарджик чрез намаляване на емисиите на ФПЧ10 от битовото отопление като един от основните източници на замърсяване на въздуха.
Дейностите в обхвата на настоящата обществена поръчка ще се извършват през цялото време на изпълнението на проекта, като съгласно изискванията на финансиращия орган, преди извършването на доставката и монтажа на новите отоплителни устройства в жилищните имоти на крайните получатели община Пазарджик трябва да демонтира старите отоплителни устройства на твърдо гориво, да ги събере и да ги предаде за последващо третиране по реда на чл. 39, ал. 3 от ЗУО.
В обхвата на настоящата обществена поръчка се включват следните дейности:
1. Демонтаж на стари отоплителни устройства на дърва/въглища и прилежащите им елементи в жилищните имоти на лица, сключили договор с Община Пазарджик за подмяна на тези устройства, посочени от Възложителя в изричен списък;
2. Обезопасяване и превеждане в състояние за транспорт на демонтираните стари отоплителни устройства и прилежащите им елементи.
3. Пренасяне (изнасяне) на отоплителното/отоплителните устройство/устройства и прилежащите им елементи до външния вход на сградата, в която се намира домакинството на лицето по т.1.
4. Натоварване и транспортиране на демонтираните отоплителни устройства и прилежащите им елементи до площадка, притежаваща необходимите документи за предварително третиране и временно съхраняване с цел последващото им предоставяне за рециклиране.
5. Разтоварване на демонтираните стари отоплителни устройства и прилежащите им елементи на площадката за третиране на отпадъците.
6. Претегляне на кантар на доставените демонтирани отоплителни устройства и прилежащите им елементи, идентификация на отпадъка, издаване на Протокол за приемане отоплителни устройства на площадка за третиране на отпадъка, ведно с кантарни бележки, съдържащи вида и количеството на приетия отпадък и документ за изкупната стойност на отпадъка. Завеждане на отпадъка в отчетните книги с цел последващото му третиране за рециклиране.
7. Превеждане на изкупната стойност на формирания отпадък от старите отоплителни устройства по банкова сметка на възложителя.