Bekanntmachung über Änderungen oder zusätzliche Angaben
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/25/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: 23/18
II.1.2)CPV-Code Hauptteil71900000 Labordienste
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Borås Energi och Miljö AB upphandlar ramavtal för laboratorietjänster tillsammans med Ulricehamns Energi AB, Herrljunga Vatten AB samt kommunerna Bollebygd, Svenljunga, Tranemo och Vårgårda.
Upphandlingen är indelad i sju (7) delar där varje kommun/bolag är en egen separat del.