Notwendigkeit der Änderung aufgrund von Umständen, die ein öffentlicher Auftraggeber/Auftraggeber bei aller Umsicht nicht vorhersehen konnte (Artikel 43 Absatz 1 Buchstabe c der Richtlinie 2014/23/EU, Artikel 72 Absatz 1 Buchstabe c der Richtlinie 2014/24/EU, Artikel 89 Absatz 1 Buchstabe c der Richtlinie 2014/25/EU)
Beschreibung der Umstände, durch die die Änderung erforderlich wurde, und Erklärung der unvorhersehbaren Art dieser Umstände:
2. Az árcsökkentés alapját az üzemanyagárak csökkenése adja. A szerződéskötés időpontjában a NAV által közölt, piaci árszabás szerint 725 Ft-os literenkénti üzemanyagárral kellett kalkulálni, valamint a következő időszakban vélelmezni lehetett a 2022-es év első felében folyamatosan felfelé tendáló árak további emelkedését, mely részben be is következett, hiszen 2022. decemberére egészen 825 Ft-ra emelkedett a benzinár.
5. A 307/2015. (X. 27.) Korm. rendelet 22. § (2) bekezdésének b) pontja alapján a szerződés új közbeszerzési eljárás lefolytatása nélkül módosítható a következő feltételek együttes teljesülése esetén:
„ba) a módosítást olyan körülmények tették szükségessé, amelyeket az ajánlatkérő kellő gondossággal eljárva nem láthatott előre;
bb) a módosítás nem változtatja meg a szerződés általános jellegét.”