Szolgáltatások - 562552-2021
Magyarország-Dombóvár: Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
2021/S 213-562552
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Szolgáltatásmegrendelés
Jogalap:
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Dombóvári Szabadidő-, és Sportcentrum tervezése
Hivatkozási szám: EKR000418012021
II.1.2)Fő CPV-kód
71240000 Építészeti, mérnöki és tervezési szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A Dombóvári Szabadidő-, és Sportcentrum létesítményének megvalósításához szükséges engedélyes és kiviteli tervek elkészítése, mely valamennyi releváns szakági tervet is tartalmaz. A feladat része a jelenleg az ingatlanon fennálló épületek bontási tervdokumentációjának elkészítése, valamint a tervezői művezetés is.
Az Ajánlatkérői elképzelések szerinti - a tervezési program alapján, mely a műszaki leírás része - az alábbi alaprajzi méretekkel egy épülettömböt (épületkomplexumot) képezve:
- Uszoda rész: 1 361,34 m2
- Tekepálya: 364,58 m2
- Sportpálya: 1611,84 m2
- Lőtér: 381,31 m2
- Előtér: 120,25 m2
Összes hasznos alapterület: 3839,32 m2
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
71321000 Épületek gépészeti és villamos szerelvényeivel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások
71334000 Gépészeti és villamos tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
A Dombóvári Szabadidő-, és Sportcentrum létesítményének megvalósításához szükséges engedélyes és kiviteli terveinek elkészítése, mely valamennyi releváns szakági tervet is tartalmaz. A feladat része a jelenleg az ingatlanon fennálló épületek elbontási tervdokumentációjának elkészítése, valamint a tervezői művezetés is.
1./ Bontási tervdokumentáció, amely az ingatlanon álló, meglévő épületállomány elbontási munkáinak alapdokumentuma.
2./Engedélyezési tervdokumentáció részek elkészítése.
Az engedélyezési tervdokumentáció részek elemei közé tartozik az összes olyan szükséges terv dokumentáció rész (pl.: építési engedélyezési terv, létesítési terv, adott esetben vízjogi létesítési engedélyezési terv... stb.), amely magában foglalja az alábbiakat:
- a kosárlabda csarnok funkció, mely legalább NBII. versenyek lebonyolítását teszi lehetővé;
- az uszoda funkció
- a tekepálya funkció,
- és lőtér funkció,
- valamint a fő funkciók kiszolgálását biztosító egyéb tervtartalmak (pl.: közútcsatlakozás, parkolók, csapadék-vízelvezetés... stb.)
engedélyezéséhez szükséges.
3./Komplett kiviteli tervdokumentáció elkészítése.
Az alábbi főbb paraméterek alapján:
- Az épület kosárlabda csarnok részében egy MKOSZ szerinti 2. kategóriájú kosárlabda pálya kerül kialakításra azzal, hogy ezt a tornacsarnok épületrészt 2 középiskola is használni fogja beltéri testnevelési órák megtartására iskolaidőben. A pálya melletti nézőtér 600 fő befogadására legyen alkalmas, az épületrésznek önálló öltöző- és vizesblokk része van, amelyből a küzdőtér akadálymentesen és közvetlenül megközelíthető.
- Az épület másik fő épülettömegében kerüljön elhelyezésre az uszoda. A medencetérben 2 medence szükséges, az egyik egy 25 m hosszú, 6 pályás úszómedence, a másik pedig egy tanmedence, alapvetően a vázlatterv szerinti méretekkel. Az uszoda így képes kiszolgálni a babakortól kezdődő úszásoktatást, a szabadidős úszást, illetve a versenyúszást is, mind edzés, mind versenyek megrendezése szintjén. A medencetér mellé nézőtér kerül betervezésre, mely 200 fő néző befogadására legyen alkalmas. Az uszoda szintén önálló öltöző- és vizes-blokk részt kapjon, melyben a akadálymentes és baba-mama öltöző is szükséges, illetve az öltözői rész csapatsport kiszolgálását is lehetővé tegye.
- Szükséges ezeken kívül egy 4 pályás tekepálya, a kapcsolódó öltözőkkel és vizesblokkokkal.
- A zárt lőtér a vázlatterven az emeleten kapott helyet, a másik három funkciótól vasbeton födémmel és falakkal elválasztva, saját öltözővel és vizesblokkal. A lőteret az egyesületi használat mellett a dombóvári rendvédelmi szakközépiskola növendékei is használhatják lőgyakorlat céljából. Ez légfegyverek és kis kaliberű lőfegyverek használatára teszi alkalmassá.
- A 4 fő funkcióval rendelkező épület egységei egy közös előcsarnokból legyenek megközelíthető.
- A létesítmény üzemeltetéséhez tartozik az előcsarnokhoz kapcsolódó vendéglátó-kereskedelmi egység (büfé), melynek a kültérhez is szükséges kapcsolat.
Az Ajánlatkérői elképzeléseket, a MUSZ javaslatait is a lehetőségekhez mérten a tervbe beépítve, a MKOSZ és MATESZ szabályzatainak előírásaira is lehetőség szerinti figyelemmel az alábbiak szerint alakultak az alaprajzi méretek:
- Összes hasznos alapterület: 3839,32 m2
Ezek a vázlatterv alapterületi mutatói, amelyek a tervek továbbdolgozása, kidolgozása során változhatnak, pontosodhatnak vagy akár egy engedélyezési eljárás során tett kikötés miatt is változhatnak, de alapvetően nagyságrendileg ilyen térigénye van az építtetői elképzeléseket kielégítő épületkomplexumnak.
A beruházás költségkerete: Jelenleg a teljes beruházás becsült költsége: 3,2 Mrd forint
További információ a közbeszerzési dokumentáció műszaki leírásában található.