Dienstleistungen - 562666-2023
Ungarn-Budapest: Architekturentwurf
2023/S 180-562666
Bekanntmachung einer Änderung
Änderung eines Vertrags/einer Konzession während der Laufzeit
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Új Közlekedési Múzeum tervezése
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR000486262019
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
71220000 Architekturentwurf
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Új Közlekedési Múzeum - tervezési szerződés
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen
71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung zum Zeitpunkt des Abschlusses des Vertrags:
Ajánlatkérő a Közbeszerzési eljárást megelőzően a TED (Tenders Electronic Daily: www.ted.europa.eu) felületen 2018/S 152-349630 TED azonosítószámon megjelent, majd 2018/S 176-399724 azonosítószámú hirdetménnyel módosított tervpályázati eljárást (Tervpályázati Eljárás) indított a tervezési területen megvalósítandó Új Közlekedési Múzeum megvalósítása érdekében. A Tervpályázati Eljárás célja a tervpályázati dokumentációban közzétett tervezési program megvalósítására legalkalmasabb tervező kiválasztása volt. A Közbeszerzési Eljárás célja az új Közlekedési Múzeum és környezete terveinek elkészítésére vonatkozó tervezési szerződés megkötése.
Nyertes ajánlattevő a Szerződés alapján a Műszaki Leírásban részletesen rögzített, alábbi Generáltervezői Feladatok ellátásra köteles az alábbi Tervezési Szakaszokban:
(a) Vázlattervek elkészítése
- Alapprogram tervezése (Kiállítás tervezés, Törekvés MH, Népligeti gyalogos kapcsolattal együtt);
- Csatlakozó közterületek rendezése, közútfejlesztés (feltételes);
- Hungária körúti vasúti megállóhely tervezése (feltételes);
(b) Engedélyezési Tervek elkészítése
- Alapprogram tervezése (Bontási engedélyezési tervezés, Kiállítás tervezés),);
- Törekvés Művelődési Ház épületének és a környező szabadterek tervezése (feltételes);
(c) Kivitelezési Tervek elkészítése (feltételes)
- Alapprogram tervezése;
- Kiállítás tervezési feladatok;
- Törekvés Művelődési Ház épületének és a környező szabadterek tervezése;
- Csatlakozó közterületek rendezése, közútfejlesztés;
- Hungária körúti vasúti megállóhely tervezése;
- Népliget felé gyalogos kapcsolat tervezése.
(d) Tervezői művezetés. (feltételes)
A 2011/2017 (XII.22.) Kormány határozat értelmében a Beruházásnak és az ahhoz kapcsolódó köztéri kapcsolatrendszernek a Beruházás Előkészítési Alap felhasználásával kapcsolatos döntési hatáskörökről szóló 222/2017 (VIII.11.) Kormányrendelet szerint a következő - jelen Szerződés szerinti - Tervezési Feladatokra biztosított forrást a Kormány: (a) tervezési program elkészítése, (b) vázlatterv elkészítése, (c) engedélyezési terv (beleértve a bontási engedélyezési tervet is) készítése, (d) engedélyeztetési eljárás lefolytatása (beleértve a bontási engedélyezési eljárást is), (e) kivitelezési terv elkészítése. Így a Megrendelő az így meghatározott Tervezési Feladatok tekintetében - figyelemmel a forrás rendelkezésre állására valamint a Beruházást érintő kormányzati döntésekre - a Kbt. 53. § (5) és (6) bekezdésére valamint a Kbt. 135. § (12) bekezdései alapján feltételes közbeszerzést indított. Tekintettel arra, hogy a Vázlatterv és Engedélyezési Terv Alapprogram keretében elvégzendő feladatokon kívüli feladatokra a Kormány teljes körűen forrást nem biztosított, valamint a feladatok elvégzése tekintetében kifejezett döntést nem hozott , a Vázlattervi Szakaszban a csatlakozó közterületek tervezése, az Engedélyezési Terv Szakaszban a Törekvés Művelődési Házzal és a csatlakozó közterületek tervezésével kapcsolódó feladatok és a Kivitelezési Terv Tervezési Feladat tekintetében a Megrendelő a Kbt. 135. § (12) bekezdése alapján feltételes közbeszerzést indít és a Szerződés hatályba lépését felfüggeszti.
Mivel Kormány a Beruházás tekintetében a kivitelezésről még nem döntött a kivitelezéshez kapcsolódó tervezői feladatok, így a tervezői művezetés tekintetében is a Megrendelő a Kbt. 53. § (5) (6) bekezdései alapján feltételes közbeszerzést indít és a Kbt. 135. § (12) bekezdése alapján a Szerződés hatályba lépését felfüggeszti.
Tekintettel arra, hogy a Hungária körúti vasúti megállóhely tervezése tekintetében a forrás nem áll a Megrendelő rendelkezésére, annak rendelkezésre bocsátásához és a feladat megrendeléséhez a Megrendelő és Harmadik Fél megállapodása szükséges, [...]