Tjenesteydelser - 562835-2023
Danmark-Viborg: Regnskabs- og revisionsvirksomhed
2023/S 180-562835
Udbudsbekendtgørelse
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
Direktiv 2014/24/EU
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Udbud af revisionsydelser
Sagsnr.: 1-23-4-78-1-23/1-23-4-72-19-23
II.1.2)Hoved-CPV-kode
79210000 Regnskabs- og revisionsvirksomhed
II.1.4)Kort beskrivelse:
Nærværende udbud vedrører en rammeaftale vedrørende indkøb af revisionsydelser. Rammeaftalen omfatter revision af regionens hovedforretning, som nærmere defineret i udbudsmaterialet samt revision af eksternt finansierede projekter. Derudover indeholder rammeaftalen mulighed for, at ordregiver kan rekvirere ad-hoc opgaver i relation til revisionsopgaverne, såfremt der måtte opstå behov herfor. Tilbudsgiverne skal derfor også byde ind med nogle timepriser på forskellige medarbejderkategorier.
II.1.5)Anslået samlet værdi
Værdi eksklusive moms: 19 109 835.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
79212000 Revisionsvirksomhed
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Der henvises til udbudsbekendtgørelsens afsnit II.1.4.