II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Medicamente - Solutii injectabile; 51 loturi;
Referenznummer der Bekanntmachung: 15309
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33692500 Injizierbare Lösungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Medicamente - Solutii injectabile; 51 loturi; Autoritatea contractanta va raspunde la orice clarificare solicitata cu 10 zile inainte de termenul limita de depunere al ofertelor.Nu vor fi acceptate propuneri de modificare a clauzelor contractuale care sunt in mod evident dezavantajoase pentru autoritatea contractanta.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 4 061 120.00 RON
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für maximale Anzahl an Losen: 51
Maximale Anzahl an Losen, die an einen Bieter vergeben werden können: 51
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
enoxaparinum 6000ui (60mg)/ 0,6ml
Los-Nr.: 47
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33692500 Injizierbare Lösungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
enoxaparinum 6000ui (60mg)/ 0,6ml = 15.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
iopamidolum 370mg/ml x 100ml
Los-Nr.: 50
iopamidolum 370mg/ml x 100ml = 2.000 fl.Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
diclofenacum 25mg/ml x 3ml
Los-Nr.: 12
diclofenacum 25mg/ml x 3ml = 12.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
combinatii aspatofort 10ml sau echivalent
Los-Nr.: 8
combinatii aspatofort 10ml sau echivalent = 10.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
metamizolum natrium 1g/2ml .
Los-Nr.: 28
metamizolum natrium 1g/2ml = 35.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 20
furosemidum 20mg/2ml = 40.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
neostigmini metilsulfas 0,5mg/ml x 1ml l
Los-Nr.: 43
neostigmini metilsulfas 0,5mg/ml x 1ml l =2.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 2
atracurium 10mg/ml x 5ml =4.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
complex de fier sucrozat 20mg/ml x 5ml .
Los-Nr.: 38
complex de fier sucrozat 20mg/ml x 5ml = 4.000 fiole
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 36
propofolum 1% x 50ml = 2.000 fl.Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
pantoprazolum 40mg pulb. sol.inj.
Los-Nr.: 45
pantoprazolum 40mg pulb. sol.inj. =15.000 fl.Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
enoxaparinum 4000ui (40mg)/ 0,4ml
Los-Nr.: 48
enoxaparinum 4000ui (40mg)/ 0,4ml = 30.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
ephedrini hydrochloridum 50mg/mlx1ml
Los-Nr.: 16
ephedrini hydrochloridum 50mg/mlx1ml = 3.000 fiole;Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
acetylcisteinum 300mg/ 3ml
Los-Nr.: 44
acetylcisteinum 300mg/ 3ml = 6.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 10
dexamethasonum 8mg/2ml =22.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
calcii gluconas 10% x 10ml
Los-Nr.: 5
calcii gluconas 10% x 10ml . = 6.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 13
digoxinum 0,5mgx2ml = 2.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
ephinephrinum 1mg/ml x 1ml
Los-Nr.: 17
ephinephrinum 1mg/ml x 1ml = 3.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 34
piracetamum 1g/5ml = 7.000 fiole;Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
paracetamolum 10mg/ml x 100ml
Los-Nr.: 22
paracetamolum 10mg/ml x 100ml = 12.000 fl. sau punga; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 21
glucossum 3300mg/10ml . =3.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 37
tramadolum 100mg/2ml = 15.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
etamsylatum 250mg/ml x 2ml
Los-Nr.: 18
etamsylatum 250mg/ml x 2ml = 10.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 31
oxytocinum 5ui/ml x 1ml =4.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 40
pyridoxinum 50mg/2ml .= 50.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
bupivacainum spinal Hevy 5mg/ml x 4ml
Los-Nr.: 4
bupivacainum spinal Hevy 5mg/ml x 4ml = 2.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
carbazochromi salicylas 1,5mg x 5ml
Los-Nr.: 6
carbazochromi salicylas 1,5mg x 5ml = 9.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
granisetronum 1mg/ml x 3ml
Los-Nr.: 42
granisetronum 1mg/ml x 3ml = 4.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
octreotidum 0,1mg/ml x 1ml
Los-Nr.: 46
octreotidum 0,1mg/ml x 1ml = 2.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 49
hepa-merz granulat-plicuri cu granule pt.sol.orala = 2.000 pl.Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
lidocainum 10mg/ml x 10ml .
Los-Nr.: 27
lidocainum 10mg/ml x 10ml = 5.000 Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 41
thiaminum 100mg/2ml = 50.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 14
dopaminum 5mg/ml x 10ml = 6.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
pentoxiphylinum 100mg/5ml
Los-Nr.: 32
pentoxiphylinum 100mg/ 5ml =3.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 35
propofolum 1% x 20ml = 4.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
iopamidolum 370mg/ml x 50ml
Los-Nr.: 51
iopamidolum 370mg/ml x 50ml = 2.000 fl.Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
fentanylum 0,05mg/ml x 10ml
Los-Nr.: 19
fentanylum 0,05mg/ml x 10ml = 4.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
aminophyllinum 24mg/ml x 10ml
Los-Nr.: 1
aminophyllinum 24mg/ml x 10ml =10.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
cyanocobalaminum 50mcg/ml x 1ml
Los-Nr.: 39
cyanocobalaminum 50mcg/ml x 1ml sol.inj. = 3.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 33
phytomenadionum 10mg/1ml . = 15.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
metoclopramidum 5mg/ml x 2ml
Los-Nr.: 30
metoclopramidum 5mg/ml x 2ml = 20.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
atropinum 1mg/ml x 1ml . = 3.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
heparinum 5000ui/ml x 5ml
Los-Nr.: 23
heparinum 5000ui/ml x 5ml = 2.000 fl.Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 9
midazolamum 5mg/ml = 2.000 fiole;Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
hydrocortisonum 19,6mg/5ml
Los-Nr.: 24
hydrocortisonum 19,6mg/5ml = 10.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 26
ketoprofenum 100mg/2ml = 12.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
combinatii algifen 5ml sau echivalent
Los-Nr.: 7
combinatii algifen 5ml sau echivalent = 22.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 11
diazepamum 10mg/2ml = 5.000 fiole;Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
hydrocortisonum 100mg pulb.+solv.
Los-Nr.: 25
hydrocortisonum 100mg pulb.+solv. = 20.000 fl.Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 15
drotaverinum 40mg/2ml = 22.000 fiole; Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;
methylprednisolonum 500mg fl.pulb.+ solv.
Los-Nr.: 29
methylprednisolonum 500mg fl.pulb.+ solv. = 1.000 fl.Ofertantul poate depune oferta pentru unul sau mai multe loturi;