Dienstleistungen - 563147-2023
Rumänien-București: Entwicklung von IT-Software
2023/S 180-563147
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achiziția serviciilor pentru realizarea sistemului informatic și dezvoltarea aplicaței persoalizate în cadrul proiectului " Consolidarea cooperării dintre Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice și structurile asociative ale administrației publice locale " cod SIPOCA 750/My SMIS 130587
Referenznummer der Bekanntmachung: 26369185/2S/2021/SIPOCA 750
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
72212517 Entwicklung von IT-Software
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractantă a demarat prezenta achiziție publică în vederea achiziționării serviciilor pentru realizarea sistemului informatic și dezvoltarea alicației persoalizate în cadrul proiectului " Consolidarea cooperării dintre Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice și structurile asociative ale administrației publice locale " cod SIPOCA 750/My SMIS 130587
Procedura de atribuire se va finaliza prin încheierea unui contract de prestări servicii, cu o durată de 38 luni de la data semnării de către ambele părți astfel:
-perioada de implementare a proiectului -se va finaliza nu mai târziu de 02.12.2023 cu posibilitatea de prelungire până la data de 15.12.2023 în cazul în care se va prelungi perioada de implementare a proiectului cod SIPOCA 750/My SMIS 130587
-perioada de garanție și mentenanță corectivă -36 luni
Termenul limita pana la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor . In conformitate cu prevederile art.161 din legea 98/2016, autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire in a 12 a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor in anuntul de participare.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
32570000 Kommunikationsanlage
48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
48732000 Datensicherheitssoftwarepaket
48821000 Netzwerkserver
72212211 Entwicklung von Software für den Plattformenverbund
72230000 Entwicklung von kundenspezifischer Software
72240000 Systemanalyse und Programmierung
72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
80530000 Berufsausbildung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Obiectul general al contractului care va fi atribuit în cadrul procedurii de achiziție constă în dezvoltarea și operaționalizarea instrumentuluIi IT&C de comunicare și consultare cu structurile asociative ale administrației publice locale și atingerea rezultatului: dezvoltarea și implementarea de mecanisme de coordonare, cooperare și consultare între actorii relevanți în cadrul și între nivelurile administrative.
Instrumentul IT&C va include și un sistem de videoconferință cu toate structurile asociative ale administrației publice locale și în teritoriu cu Consiliile Județene, asigurând astfel un singur punct terminal în fiecare județ, prin care se va facilita organizarea conferințelor/ședințelor de lucru în sistem videoconferință pentru fiecare structură asociativă.
Grupul-țintă care va folosi sistemul de videoconferință este format din conducerea și personalul Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice şi Administrației (MDLPA), ai structurilor asociative și ai consiliilor județene din întreaga țară.
 Membru 1 – Ministerul Dezvoltării Lucrărilor Publice și Administrației (MDLPA); Membru 2 - Uniunea Națională a Consiliilor Județene din România (UNCJR); Membru 3 – Asociația Municipiilor din România (AMR); Membru 4 – Asociația Orașelor din România (AOR); Membru 5 – Asociația Comunelor din România (ACoR); Membru 6 – Consiliul Județean Alba; Membru 7 – Consiliul Județean Arad; Membru 8 – Consiliul Județean Argeș; Membru 9 – Consiliul Județean Bacău; Membru 10 – Consiliul Județean Bihor; Membru 11 – Consiliul Județean Bistrița – Năsăud; Membru 12 – Consiliul Județean Botoșani; Membru 13 – Consiliul Județean Brașov; Membru 14 – Consiliu Județean Brăila; Membru 15 - Consiliu Județean Buzău; Membru 16 – Consiliu Județean Caraș – Severin; Membru 17 – Consiliu Județean Călărași; Membru 18 – Consiliu Județean Cluj; Membru 19 – Consiliu Județean Constanța; Membru 20 – Consiliu Județean Covasna; Membru 21 – Consiliu Județean Dâmbovița; Membru 22 – Consiliu Județean Dolj; Membru 23 – Consiliu Județean Galați; Membru 24 – Consiliu Județean Giurgiu; Membru 25 – Consiliu Județean Gorj; Membru 26 – Consiliu Județean Harghita; Membru 27 – Consiliu Județean Hunedoara; Membru 28 – Consiliu Județean Ialomița;Membru 29 – Consiliu Județean Iași; Membru 30 – Consiliu Județean Ilfov; Membru 31 – Consiliu Județean Maramureș; Membru 32 – Consiliu Județean Mehedinți; Membru 33 – Consiliu Județean Mureș; Membru 34 – Consiliu Județean Neamț; Membru 35 – Consiliu Județean Olt; Membru 36 – Consiliu Județean Prahova; Membru 37 – Consiliu Județean Satu – Mare; Membru 38 – Consiliu Județean Sălaj; Membru 39 – Consiliu Județean Sibiu; Membru 40 – Consiliu Județean Suceava; Membru 41 – Consiliu Județean Teleorman; Membru 42 - Consiliu Județean Timiș; Membru 43 - Consiliu Județean Tulcea; Membru 44 – Consiliul Județean Vâlcea; Membru 45 - Consiliu Județean Vaslui; Membru 46 – Consiliul Județean Vrancea.