II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
TV-inspektion og spuling samt relaterede opgaver
Sagsnr.: 153244
II.1.2)Hoved-CPV-kode90491000 Undersøgelse af kloakledninger
II.1.4)Kort beskrivelse:
Udbuddet vedrører levering af TV-inspektion og spuling, herunder TV-inspektion og spuling afhovedledninger og brøndstik, TV-inspektion af stikledninger, supplerende spule- og sugeopgaver somomfatter rodskæringer, brøndrapportering, slamoptagelse, bortskaffelse af slam m.m. til ordregiver.Der indgåes en aktiv og en hviledne rammeaftale.
II.1.5)Anslået samlet værdiVærdi eksklusive moms: 49 200 000.00 DKK
II.1.6)Oplysninger om delkontrakterKontrakten er opdelt i delkontrakter: ja
Der kan afgives bud på alle delaftaler
II.2)Beskrivelse
II.2.1)Betegnelse:
Delaftale 1 Nyborg Forsyning - Spildevand
Delkontraktnr.: 1
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)76600000 Inspektion af rørledninger
90470000 Rensning af kloakledninger
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet:
Aftalen vedrører udførsel af TV-inspektion og spuling, herunder TV-inspektion og spuling afhovedledninger og brøndstik, TV-inspektion af stikledninger, supplerende spule- og sugeopgaver somomfatter rodskæringer, brøndrapportering, slamoptagelse, bortskaffelse af slam m.m. til ordregiver.Aftalen er ikke forpligtende for ordregiver for ad-hoc og akutopgaver.
Delaftale 2 VandCenter Syd - Spildevand
Delkontraktnr.: 2
Aftalen vedrører udførsel af TV-inspektion og spuling, herunder TV-inspektion og spuling afhovedledninger og brøndstik, TV-inspektion af stikledninger, supplerende spule- og sugeopgaver somomfatter rodskæringer, brøndrapportering, slamoptagelse, bortskaffelse af slam m.m. til ordregiver.Aftalen er ikke forpligtende for ordregiver for akutopgaver.
Delaftale 3 Svendborg Spildevand
Delkontraktnr.: 3
Delaftale 4 Kerteminde Forsyning - Spildevand
Delkontraktnr.: 4
Delaftale 5 Middelfart Spildevand
Delkontraktnr.: 5
Aftalen vedrører udførsel af TV-inspektion og spuling, herunder TV-inspektion og spuling afhovedledninger og brøndstik, TV-inspektion af stikledninger, supplerende spule- og sugeopgaver somomfatter rodskæringer, brøndrapportering, slamoptagelse, bortskaffelse af slam m.m. til ordregiver.Aftalen er forpligtende for ordregiver for alle typer opgaver.
Delaftale 6 Provas - Haderslev Spildevand
Delkontraktnr.: 6
Aftalen vedrører udførsel af TV-inspektion og spuling, herunder TV-inspektion og spuling afhovedledninger og brøndstik, TV-inspektion af stikledninger, supplerende spule- og sugeopgaver somomfatter rodskæringer, brøndrapportering, slamoptagelse, bortskaffelse af slam m.m. til ordregiver.Aftalen er ikke forpligtende for ordregiver.
II.2.1)Betegnelse:Delkontraktnr.: 7
Delaftale 8 Fredericia Spildevand
Delkontraktnr.: 8