Lieferungen - 563226-2023
Finnland-HUS: Medizinische Verbrauchsartikel
2023/S 180-563226
Vorinformation
Diese Bekanntmachung dient nur der Vorinformation
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Suojaus ja peittely
Referenznummer der Bekanntmachung: HUS 475-2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Tällä tietopyynnöllä HUS kartoittaa markkinoilla olevia toimijoita ja tuotteita hankintakokonaisuudessa Suojaus ja peittely, joka sisältää seuraavia tuoteryhmiä:
Leikkausmaskit
Suoja- ja leikkauspäähineet
Leikkaustakit
Kertakäyttöiset työvaatteet
Suojatakit ja esiliinat
Muut henkilönsuojaimet (hihan- ja kengänsuojukset, visiirit ja suojalasit)
Tasosuojat
Leikkaustason suojaliinat
Leikkausliinat ja nesteenkeräyspussit
Peittelypakkaukset
Pesupakkaukset
Toimenpidepakkaukset (katetrointi, ompeleenpoisto, biopsia, sidossetit)
Potilaan lämmitys (kuitukangaspeitteet ja itselämpiävät peitteet)
Vainajan suojaus
Mikäli valikoimassamme on yllä mainittuja tuotteita ja olette kiinnostuneita osallistumaan markkinavuoropuheluun, pyydämme laittamaan viestiä osoitteeseen kilpailutus.tiimi@hus.fi otsikolla "SUOJAUS JA PEITTELY TIETOPYYNTÖ". Toimitamme kaikille viestiä laittaneille sähköpostilla tarkemman kyselyn tuotevalikoimaan liittyen.
Huom. Tämä ei ole tarjouspyyntö. Hankintayksikkö varaa oikeuden järjestää ilmoittautuneiden kanssa tarkempaa markkinavuoropuhelua harkintansa mukaan.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Tämä on tietopyyntö - katso toimintaohjeet kohdasta II.1.4 Lyhyt kuvaus.