Meddelande om tilldelning av kontrakt
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Dynamiskt Inköpssystem Personbilar och Transportfordon upp till 3,5 ton
Referensnummer: KS 2021/00832
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod34100000 Motorfordon
II.1.4)Kort beskrivning:
Leverantör inbjuds till att inkomma med ansökan till DIS, Dynamiskt inköpssystem för upphandling av personbilar och transportfordon upp till 3,5 ton.
Personbilar: ca 60 fordon/år Transportfordon: ca 5 fordon/år
Ansökan till DIS går att göra löpande. Alla kvalificerade leverantörer kommer per automatik få de "Specifika upphandlingarna" som annonseras i steg 2.
Mer information om vad DIS är finns i upphandlingsdokumenten.
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)34110000 Personbilar
34114000 Specialfordon
34130000 Motorfordon för godstransport
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: