Lieferungen - 563303-2023
Finnland-Kuopio: Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
2023/S 180-563303
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Hammashuollon instrumentit ja pienlaitteet
Referenznummer der Bekanntmachung: 410335
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Sansia Oy kilpailuttaa osakkaidensa puolesta tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti hammashuollon instrumentit ja pienlaitteet. Hankinta on jaettu seuraaviin tuoteryhmiin: instrumentit ja pienlaitteet sekä muut pienlaitteet ja -koneet. Tuoteryhmät on jaettu tarjouspyynnössä kuvatusti yhteensä kolmeenkymmeneenkuuteen (36) osa-alueeseen. Tarjousten vertailu ja hankintapäätös tehdään osa-alueittain.
Tarjouskilpailun tavoitteena on solmia puitesopimukset kattavasta valikoimasta suun terveydenhuollon instrumentteja ja pienlaitteita Tilaajan käyttöön. Hankinnassa valitaan osa-alueittain enintään kolme (3) kokonaistaloudellisesti edullisinta tarjoajaa etusijajärjestykseen sopimustoimittajaksi.
Sopimuksen kesto on kaksi (2) vuotta sen voimaantulosta. Sopimusta on mahdollisuus jatkaa kahdella (2) yhden (1) vuoden optiokaudella.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
INSTRUMENTIT JA PIENLAITTEET
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Instrumentit ja pienlaitteet sisältää hankinnan osa-alueet 1-12.
Osa 1 Tutkimus- ja paikkausinstrumentit
Osa 2 Hammaskivi-instrumentit - teroitettavat
Osa 3 Hammaskivi-instrumentit -teroitusvapaat
Osa 4 Furkaatioinstrumentit
Osa 5 Implanttikyretit
Osa 6 Kirurgiset poistoinstrumentit
Osa 7 Kirurgiset muut instrumentit
Osa 8 EMS-käsikappale ja hammaskivenpoistolaitteen kärjet
Osa 9 Varios-käsikappale ja hammaskivenpoistolaitteen kärjet
Osa 10 Puustinkuori ja -kärki
Osa 11 Kulma- ja käsikappaleet
Osa 12 Instrumenttitarjottimet ja -kasetit
Jokaiseen osa-alueeseen valitaan enintään kolme (3) sopimustoimittajaa etusijajärjestykseen.
MUUT PIENLAITTEET JA -KONEET
Los-Nr.: 2
Muut pienlaitteet ja -koneet sisältää hankinnan osa-alueet 13-36.
Osa 13 Sterilointilaite ja tarvikkeet
Osa 14 Kapselinsekoittaja
Osa 15 Kuituvalo + kuituvalon kärki
Osa 16 Kuituvalo
Osa 17 Ultraäänilaitteet hammaskiven poistoon
Osa 18 Jäljennösaineiden sekoituslaite
Osa 19 Alginaatin sekoituskone
Osa 20 Apex-mittari vitalometrilla
Osa 21 Apex-mittari
Osa 22 Vitalometri
Osa 23 Guttaperkan katkaisulaite
Osa 24 Lämmin guttaperkkalaite
Osa 25 Led-valokovettaja, kaareva
Osa 26 Led-valokovettaja, suora
Osa 27 Kirurginen porayksikkö
Osa 28 Kirurginen imu
Osa 29 Sähköveitsi
Osa 30 Juurenhoitomoottori
Osa 31 Induktiolämmitin
Osa 32 Teroituskone, mekaaninen instrumenttien kiinnitys
Osa 33 Teroituskone
Osa 34 Luupit ja luuppivalot
Osa 35 Prässikone
Osa 36 Kipsitahko