Lieferungen - 563398-2023
Polen-Rzeszów: Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen
2023/S 180-563398
Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Zakup wraz z instalacją 4 szt. automatycznych bramek kontroli granicznej ABC na Lotnicze Przejście Graniczne Rzeszów-Jasionka
Referenznummer der Bekanntmachung: OA-XVI.272.22.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z instalacją 4 szt. automatycznych bramek kontroli granicznej ABC na Lotnicze Przejście Graniczne Rzeszów-Jasionka. 2. Szczegółowy opis przedmiotu oraz warunki realizacji zamówienia opisane zostały w SWZ Część A, Część B SWZ – Opis przedmiotu zamówienia / część opisowa i część techniczna oraz Część C - Projektowane postanowienia umowy. 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710, ze zm.) zwanej dalej „uPzp” oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej "SWZ". 4. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zgodnie z art. 310 pkt 1 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę na podstawie: a) art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 2, 4-9 uPzp, b) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835), c) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) 7. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. w formie: a) Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia – załącznik nr 1 do SWZ; b) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia, o których mowa ust. 6 lit. b i c – załącznik nr 2 do SWZ. 8. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu i spełniania warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych określonych w SWZ. 9. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą niezbędnych do przeprowadzenia postępowania przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria – zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ (załącznik nr 7 do SWZ). 10. Szczegółowe informacje dot. podmiotowych i przedmiotowych środków dowodowych oraz dokumentów i oświadczeń składanych przez Wykonawców, Wykonawców / osoby mające siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia znajdują się w SWZ. 11. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 12. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 13. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 14. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 uPzp. 15. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 uPzp. 16. Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków formularza ogłoszenia po szczegółowe informacje należy sięgnąć do SWZ.
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z instalacją 4 szt. automatycznych bramek kontroli granicznej ABC na Lotnicze Przejście Graniczne Rzeszów-Jasionka.