Dienstleistungen - 563427-2023
Polen-Gorlice: Abholung von Siedlungsabfällen
2023/S 180-563427
Auftragsbekanntmachung
Dienstleistungen
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie gminy Gorlice oraz zorganizowanie stacjonarnego PSZOK w 2024 r.
Referenznummer der Bekanntmachung: RG.271.18.2023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
II.1.4)Kurze Beschreibung:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Gminy Gorlice, zbieranych przez nich zgodnie z zapisami regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Gorlice w 2024 r. oraz zorganizowaniu Stacjonarnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gorlicach i zapewnienie świadczenia w nim usług przyjmowania odpadów i ich zagospodarowanie od dnia rozpoczęcia realizacji umowy. Usługi w zakresie odbierania oraz przyjmowania odpadów komunalnych i ich zagospodarowania będą świadczone dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Gorlice - zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Gorlice w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Gorlice i zagospodarowaniu tych odpadów
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) odbiór zmieszanych (niesegregowanych) odpadów komunalnych zgromadzonych w workach, pojemnikach lub kontenerach na terenach z zabudową jednorodzinną oraz w zakładach pracy, punktach handlowych i punktach usługowych, szkołach, instytucjach i na terenie innych podmiotów, a także przy ulicach, placach i z cmentarzy;
2) odbiór gromadzonych w sposób selektywny, następujących rodzajów odpadów:
a) odpady papieru w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury
b) odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła
c) odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe zbieranych łącznie (w pojemnikach i workach przeznaczonych do zbiórki tworzyw sztucznych),
d) bioodpady stanowiące odpady komunalne
3) odbiór selektywnie zbieranych odpadów komunalnych wyszczególnionych poniżej:
a. odpadów budowlanych i rozbiórkowych
b. zużytych opon
c. odpadów wielkogabarytowych
d. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, bez względu na jego stan i kompletność
e. odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych (tj. chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, i inne)
f. przeterminowanych leków
4) zagospodarowanie odbieranych z terenu nieruchomości oraz przyjmowanych w PSZOK odpadów komunalnych
2. Szacunkowa ilość ton odpadów komunalnych odbieranych i przyjmowanych w PSZOK w okresie realizacji zamówienia na terenie Gminy wyniesie ok. 3 080,83 Mg (w tym 1 750,00 Mg odpadów o kodzie 20 03 01; 740,00 Mg odpadów papieru i tektury, szkła, tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i metalu, 220,00 Mg bioodpadów ; 300,00 Mg odpadów wielkogabarytowych; oraz 70,83 Mg pozostałych odpadów).
3. Odpady są zbierane:
a) od mieszkańców z ok. 5 088 budynków jednorodzinnych,
b) z ok. 197 punktów handlowych wraz z firmami i instytucjami,
c) z ok. 80 sztuk koszy ulicznych,
d) z ok. 10 kontenerów o pojemności 10 m3 stanowiących własność Zamawiającego przeznaczonych do zbiórki odpadów o kodzie 20 03 01 oraz z około 18 szt. pojemników o poj. 7 m3 przeznaczonych do zbiórki zbieranych w sposób selektywny odpadów papieru w tym tektury, odpadów opakowaniowych z papieru i odpadów opakowaniowych z tektury, odpadów ze szkła, w tym odpady opakowaniowych ze szkła, odpadów metali, w tym odpadów opakowaniowych z metali, odpadów tworzyw sztucznych, w tym odpadów opakowaniowych tworzyw sztucznych, oraz odpadów opakowaniowych wielomateriałowych.
Zbiórką zostanie objęty teren całej gminy i wszyscy wytwórcy odpadów komunalnych.