Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Изпълнение на СМР дейности за обект: Авариен и текущ ремонт на вътрешна ВиК мрежа, покривно покритие и възстановяване на стени и мазилки“
II.1.2)CPV-Code Hauptteil45000000 Bauarbeiten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Сградата на Народен театър „Иван Вазов" е единична архитектурно - строителна недвижима културна ценност, с категория „национално значение".през годините са извършвани възстановителни, консервационно - реставрационни ремонти, основно обновяване, засягащо вътрешни интериори, разпределение, обособяване на нови зали. По отношение на вътрешни канализационни мрежи са извършени текущи ремонти за частична подмяна на дефектирали участъци (елементи) от канализационните проводи.
Вследствие на обилни валежи през м.септември 2022 г. в сградата са предизвикани наводнения и заливане на вътрешността с отпадни води, счупване на тръби, нарушения по стенни покривни обшивки и обработки.
В изпълнение на изискванията на чл. 71 , ал. 1 от Закона за културното наследство , следва да бъдат изпълнени дейности по ликвидиране на последствията, възстановяване на целостта на стени и орнаменти, функционалност на канализационната мрежа и запазване на сградата от последващи преливания.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)45000000 Bauarbeiten
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Сградата на Народен театър „Иван Вазов" е единична архитектурно - строителна недвижима културна ценност, с категория „национално значение".
Сградата е построена през 1907 година, като през годините са извършвани възстановителни , консервационно - реставрационни ремонти , основно обновяване, засягащо вътрешни интериори, разпределение, обособя ване на нови зали. По отношение на вътрешни канализационни мрежи са извършени текущи ремонти за частична подмяна на дефектирали участъци (елементи) от канализационните проводи. Особеност при тази инфраструктурна мрежа е, че част от трасетата и заустване са разположен и под нивото на централно изградена улична канализация. Значителният експлоатационен период на канализационната система спрямо вида на вложените строителни продукти и материали, предполагат наслагвания , намаление на проводимост и подприщване на оттока на отпадъчните води, възпрепятстващи функционалната способност на системата.
В изпълнение на изискванията на чл. 71 , ал. 1 от Закона за културното наследство , следва да бъдат изпълнени дейности по ликвидиране на последствията, възстановяване на целостта на стени и орнаменти, функционалност на канализационната мрежа и запазване на сградата от последващи преливания. За постигане на тази цел е изготвена проектна документация за извършване на текущи и аварийни ремонти съгласно чл.83 , т.1 (в) от ЗКН, която е одобрена от Министерство на културата. Наличен инвестиционен проект с части Архитектура, ВиК и Електро, като видоевете дейности и количествата са описани подробно в инвестицонния проект и Приложение към Образец №3_Детайлно КСС.