II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑΘΜΩΝ ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΑΥΤΩΝ «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ»
Referenznummer der Bekanntmachung: 53065
II.1.2)CPV-Code Hauptteil34144900 Elektrofahrzeuge
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η αγορά ηλεκτρικών οχημάτων και σταθμών φόρτισης αυτών στο πλαίσιο του Προγράμματος Ανάπτυξης και Αλληλεγγύης για την Τοπική Αυτοδιοίκηση «ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ», για την υλοποίση του έργου με τίτλο «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ ΚΑΙ ΣΤΑΘΜΩΝ ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΑΥΤΩΝ».
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 2 083 405.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΙΩΝ (3) ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΔΙΠΛΗ ΚΑΜΠΙΝΑ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΕΠΟΜΕΝΗ ΚΙΒΩΤΑΜΑΞΑ
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34144900 Elektrofahrzeuge
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
ΤΜΗΜΑ 1: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΙΩΝ (3) ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΔΙΠΛΗ ΚΑΜΠΙΝΑ ΚΑΙ ΑΝΑΤΡΕΠΟΜΕΝΗ ΚΙΒΩΤΑΜΑΞΑ, εκτιμώμενης αξίας 252.011,40 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 203.235,00 €, ΦΠΑ 48.776,40 €)
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΥΟ (2) ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΑΝΟΙΚΤΗ ΚΙΒΩΤΑΜΑΞΑ ΚΑΙ ΥΔΡΑΥΛΙΚΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ
Los-Nr.: 2
ΤΜΗΜΑ 2: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΥΟ (2) ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΑΝΟΙΚΤΗ ΚΙΒΩΤΑΜΑΞΑ ΚΑΙ ΥΔΡΑΥΛΙΚΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ , εκτιμώμενης αξίας 180.010,80 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 145.170,00 €, ΦΠΑ 34.840,80 €)
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ (1) ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΟΦΟΡΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΑΝΑΤΡΕΠΟΜΕΝΟΥ ΜΕ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΑΝΥΨΩΣΗΣ ΚΑΔΩΝ
Los-Nr.: 3
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34144510 Fahrzeuge für Abfall
ΤΜΗΜΑ 3: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ (1) ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΟΦΟΡΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΑΝΑΤΡΕΠΟΜΕΝΟΥ ΜΕ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ ΑΝΥΨΩΣΗΣ ΚΑΔΩΝ, εκτιμώμενης αξίας 171.120,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 138.000,00 €, ΦΠΑ 33.120,00 €)
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΥΟ (2) ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΑΝΑΡΡΟΦΗΤΙΚΩΝ ΣΑΡΩΘΡΩΝ (ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΦΟΡΤΙΣΗΣ)
Los-Nr.: 4
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34144431 Saugkehrmaschinen
ΤΜΗΜΑ 4: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΥΟ (2) ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΑΝΑΡΡΟΦΗΤΙΚΩΝ ΣΑΡΩΘΡΩΝ (ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΦΟΡΤΙΣΗΣ), εκτιμώμενης αξίας 533.200,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 430.000,00 €, ΦΠΑ 103.200,00 €)
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΥΟ (2) ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ ΑΣΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ (ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΦΟΡΤΙΣΗΣ)
Los-Nr.: 5
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)34144910 Elektrobusse
ΤΜΗΜΑ 5: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΥΟ (2) ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ ΑΣΤΙΚΟΥ ΤΥΠΟΥ (ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΦΟΡΤΙΣΗΣ), εκτιμώμενης αξίας 1.376.400,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 1.110.000,00 €, ΦΠΑ 266.400,00 €)
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΙ (6) ΣΤΑΘΜΩΝ ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ
Los-Nr.: 6
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)31681500 Aufladegeräte
ΤΜΗΜΑ 6: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΞΙ (6) ΣΤΑΘΜΩΝ ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ, εκτιμώμενης αξίας 70.680,00 € συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ 24% (προϋπολογισμός χωρίς ΦΠΑ: 57.000,00 €, ΦΠΑ 13.680,00 €)