Aufgrund eines technischen Fehlers werden die URLs in den elektronischen Formularen nicht korrekt angezeigt. Wir arbeiten an einer Lösung. Vorerst empfehlen wir Ihnen, das Komma oder andere Sonderzeichen, die fälschlicherweise am Ende der URL erscheinen, zu löschen. Bitte entschuldigen Sie die Unannehmlichkeiten.
Dienstleistungen - 563710-2023
Polska-Nowiny: Usługi gospodarki odpadami
2023/S 180-563710
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Podstawa prawna:
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:
Odbiór i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Nowiny oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Gminy Nowiny od dnia 1.01.2024r. do 31.12.2024r.
Numer referencyjny: INO.271.54.2023
II.1.2)Główny kod CPV
90533000 Usługi gospodarki odpadami
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiot zamówienia dotyczy świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy gminy oraz odpadów zebranych podczas jednorazowej zbiórki obwoźnej na terenie Gminy Nowiny. Łączna ilość odpadów przewidzianych do odbioru i zagospodarowania wynosi 3 052 Mg .
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartość
II.1.6)Informacje o częściach
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatkowy kod lub kody CPV
90511000 Usługi wywozu odpadów
90512000 Usługi transportu odpadów
90513100 Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90500000 Usługi związane z odpadami
II.2.4)Opis zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia dotyczy świadczenia usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy gminy oraz odpadów zebranych podczas jednorazowej zbiórki obwoźnej na terenie Gminy Nowiny. Łączna ilość odpadów przewidzianych do odbioru i zagospodarowania wynosi 3 052 Mg .
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) odbiór i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w ilości 1 170 Mg,
2) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych segregowanych (z wyłączeniem bioodpadów) w ilości 1 347 Mg,
3) odbiór i zagospodarowanie bioodpadów (odpadów spożywczych, kuchennych i ulegających biodegradacji) w ilości 430 Mg,
4) odbiór i zagospodarowanie odpadów zebranych podczas zbiórki obwoźnej z terenu gminy w okresie wiosennym i jesiennym (teren wszystkich osiedli i sołectw) obejmującej: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony z samochodów osobowych, motocykli i rowerów w ilości 105 Mg.
Ilości poszczególnych rodzajów odpadów są podane w sposób szacunkowy w celu wyliczenia przez Wykonawców ceny oferty. Rozliczenie za wykonaną usługę będzie odbywać się na podstawie rzeczywistej ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów.
3. Zakres zamówienia obejmuje:
- odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. z nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Nowiny, tj. z miejscowości.: Bolechowice, Kowala, Kowala Mała, Szewce, Zawada, Wola Murowana, Zgórsko, Zagrody, Trzcianki, Sitkówka, Słowik, Nowiny, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, oraz zgodnie z zapisami aktualnie obowiązującego Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami oraz zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Nowiny,
- wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w pojemniki i w worki do gromadzenia odpadów,
- odbiór i zagospodarowanie odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Gminy Nowiny, zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania zgodnie z określonymi przepisami prawa w tym zakresie,
- organizacja i przeprowadzenie dwa razy w trakcie trwania umowy (w okresie wiosennym i jesiennym) zbiórki odpadów wielkogabarytowych, odpadów komunalnych niebezpiecznych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu gminy Nowiny,
- prowadzenie szczegółowej dokumentacji związanej z realizacją przedmiotowego świadczenia,
- w zależności od deklaracji złożonej w Formularzu Ofertowym, przedmiot umowy obejmuje również: mycie i dezynfekcję pojemników na odpady w trakcie trwania umowy, oraz sprzątanie altanek śmietnikowych w zabudowie wielorodzinnej w momencie świadczenia usługi odbioru odpadów, polegające na zamiataniu i zebraniu wszystkich odpadów leżących poza pojemnikami bez względu na przepełnienie pojemników
4. Przedmiot umowy nie obejmuje odpadów komunalnych powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej.
Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w Załączniku nr 4 do SWZ – Opis Przedmiotu zamówienia oraz Projekcie umowy- Załączniku nr 5 do SWZ. W związku z ograniczoną liczbą znaków Wykonawca zobowiązany jest do zapoznania się z warunkami określonymi w rozdziałach od I - XXIV SWZ.