Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Trygghetsskapande teknik särskilt boende
Referenznummer der Bekanntmachung: 23/76
II.1.2)CPV-Code Hauptteil79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Eksjö kommun genomför en samordnad upphandling av trygghetsskapande teknik för Eksjö-,Sävsjö och Aneby kommun. Den trygghetsskapande tekniken ska användas på särskilt boende (SÄBO) samt gruppboende inom funktionshinderomsorgen (option).
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)35121000 Sicherheitsausrüstung
35121700 Alarmsysteme
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung: