Anunț de atribuire a contractului
Rezultatele procedurii de achiziţie
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Furnizare Diverse Medicamente - Scleroza Multipla
Număr de referinţă: 23595_SM_2022
II.1.2)Cod CPV principal33690000 Diverse medicamente
II.1.4)Descriere succintă:
Furnizare Diverse Medicamente - Scleroza Multipla 1 - 18 Loturi
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: da
II.2)Descriere
II.2.1)Titlu:
Siponimod 0,25mg (Mayzent) - Kit.
Lot nr.: 16
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)33690000 Diverse medicamente
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Siponimod 0,25mg (Mayzent) - Kit. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Peginterferon Beta 1A 125mcg (Plegridy) - Pen.
Lot nr.: 15
Peginterferon Beta 1A 125mcg (Plegridy) - Pen. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Glatiramer acetat 40mg/ml (Remurel) - Seringa preumpluta
Lot nr.: 7
Glatiramer acetat 40mg/ml (Remurel) - Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Fingolimodum (Gillenya) 0,5mg - Compr.
Lot nr.: 4
Fingolimodum (Gillenya) 0,5mg - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Glatiramer acetat 40mg/ml (Copaxone) -Seringa preumpluta
Lot nr.: 5
Glatiramer acetat 40mg/ml (Copaxone) -Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Glatiramer acetat 20mg/ml (Remurel) - Seringa preumpluta
Lot nr.: 6
Glatiramer acetat 20mg/ml (Remurel) - Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Interferon Beta 1B 250mcg/ml (Betaferon) - Seringa preumpluta
Lot nr.: 11
Interferon Beta 1B 250mcg/ml (Betaferon) - Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Siponimod 2mg (Mayzent) - Compr.film.
Lot nr.: 17
Siponimod 2mg (Mayzent) - Compr.film. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Dimethyl Fumarate 240mg (Tecfidera) - Caps.gastr.
Lot nr.: 3
Dimethyl Fumarate 240mg (Tecfidera) - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Teriflunomida 14mg (Aubagio) - Compr.film.
Lot nr.: 18
Teriflunomida 14mg (Aubagio) - Compr.film. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Natalizumabum 300mg (Tysabri) 15ml - Conc.pt.sol.perf.
Lot nr.: 12
Natalizumabum 300mg (Tysabri) 15ml - Conc.pt.sol.perf. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Natalizumabum 150mg (Tysabri) pt. admin. Subcutan - Seringa preumpluta
Lot nr.: 13
Natalizumabum 150mg (Tysabri) pt. admin. Subcutan - Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Ocrelizumab 300mg (Ocrevus) - Conc.pt.sol.perf.
Lot nr.: 14
Ocrelizumab 300mg (Ocrevus) - Conc.pt.sol.perf. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Interferon Beta1 30mcg/0,5ml (Avonex) - Pen.
Lot nr.: 8
Interferon Beta1 30mcg/0,5ml (Avonex) - Pen. - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Dimethyl Fumarate 120mg (Tecfidera) - Caps.gastr.
Lot nr.: 2
Dimethyl Fumarate 120mg (Tecfidera) - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Cladribinum 10mg (Mavenclad) - Compr.
Lot nr.: 1
Cladribinum 10mg (Mavenclad) - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Interferon Beta1A 44mcg/0,5ml (Rebif) - Seringa preumpluta
Lot nr.: 10
Interferon Beta1A 44mcg/0,5ml (Rebif) - Seringa preumpluta - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022
Interferonum Beta 1A 63mcg+94mcg (Plegridy) - Pachet
Lot nr.: 9
Interferonum Beta 1A 63mcg+94mcg (Plegridy) - Pachet - Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Caiet de sarcini nr. 23595 / 25.10.2022