Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:Referenznummer der Bekanntmachung: UPPH2023-00143
II.1.2)CPV-Code Hauptteil72410000 Diensteanbieter
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Upphandlingen innefattar ca 100 förbindelser inom Uppsala län men även några sträcker sig utanför länet.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs via länken Behandling av personuppgifter (regionuppsala.se).
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2023-10-16 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)32412000 Kommunikationsnetz
32561000 Glasfaserverbindungen
64210000 Fernsprech- und Datenübertragungsdienste
64214400 Vermietung von Kommunikations-Bodenleitungen
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datanätsförbindelse
Referensnummer: UPPH2023-00143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72410000 Leverantörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32412000 Kommunikationsnät, 32561000 Fiberoptiska kopplingar, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64214400 Förhyrning av fasta kommunikationsförbindelser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen