5.1. Zamawiający użytkuje urządzenia systemu ogólnozakładowej łączności telefonicznej oraz systemy dyspozytora ruchu, zgodnie z poniższym opisem:
Budynek administracyjny CZOK przy Pompowni Głębinowej „Saturn”.
W skład systemu ogólnozakładowej łączności telefonicznej wchodzą:
system telekomunikacyjny typu HETMAN/Z - centrala systemu ogólnozakładowej łączności telefonicznej oraz systemy łączności dyspozytora ruchu o pojemności docelowej 400NN, zbudowany w oparciu o serwer telekomunikacyjny typu DGT IPnova,
system niezwłocznego powiadamiania typu Vocatel.
W skład urządzeń systemów dyspozytora ruchu wchodzą:
podsystem telekomunikacyjny typu HETMAN/Z - centrala systemu ogólnozakładowej łączności telefonicznej oraz systemy łączności dyspozytora ruchu o pojemności docelowej 400NN, zbudowany w oparciu o serwer telekomunikacyjny typu DGT IPnova,
serwer synchronizacji czasu typu SSC-2.