Lieferungen - 564019-2023
Ungarn-Szeged: Reinigungsmittel
2023/S 180-564019
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Tisztítószerek és takarító eszközök beszerzése
Referenznummer der Bekanntmachung: EKR001534452023
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
39830000 Reinigungsmittel
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Adásvételi keretszerződés, amelynek tárgya „Tisztítószerek és takarító eszközök beszerzése”
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
39224300 Besen, Bürsten und sonstige Artikel für die Haushaltsreinigung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
A teljesítés fő helyszíne: Szegedi Tudományegyetem egyes szervezeti egységei a közbeszerzési dokumentumokban részletezettek szerint, Szeged
Adásvételi keretszerződés, amelynek tárgya „Tisztítószerek és takarító eszközök beszerzése” - Illatosítók, Ablaktisztítók,felmosószerek,ápolószerek, Gépitisztítók, Hulladékgyűjtő zsákok, Szaníter tisztítók,vizkőoldók,fertőtlenítők, Súrolószerek, Mosószerek,öblítők, Mosogatószerek, Zsíroldók, Nyél, Ablaktisztítás, Mop, Flakonok, Seprűk, Porolók,pókhálózó fejek, Védőkesztyűk, Törlőkendők, Padlólehúzók, Hulladékgyüjtők, Felmosókocsik, tartozékok, Fűnyírók, sövényvágók, Létrák
A szerződés mennyisége: nettó 1 500 000- Ft/hó keretösszeg, amely meghatározott keretmennyiség 30% vételi jog opciót tartalmazza. Ajánlatkérő tehát a nettó keretösszeg 30%-ának megfelelő mértékű vételi jog opció lehívására nem vállal kötelezettséget. A számlázás a keretszerződés hatálya alatti ténylegesen megrendelt/átvett tételek alapján történik a nyertes ajánlat(ok)ban megajánlott egységárak (szerződéses ár) alapján. A szerződés mennyisége: nettó 1 500 000- HUF/ hó, azaz összesen nettó 18 000 000- HUF, amely a 30% vételi jog opciót már magában foglalja, Ajánlatkérő tehát a nettó 18 000 000- HUF 70%-ának mértékére vállal lehívást.
Ajánlatkérő csak a keretösszeget tudja meghatározni, - a korábbi tapasztalatok alapján - tekintettel arra, hogy az Ajánlatkérő nem tudja előre meghatározni, hogy a takarítások során mely tisztítószerekből és takarítási eszközökből pontosan milyen mennyiségben keletkezik beszerzési igény.
Ajánlatkérő az elmúlt 12 hónapban felhasznált mennyiségeket tájékoztató jelleggel rögzíti az alábbiak szerint az ajánlattétel segítése érdekében, ugyanakkor lehívási kötelezettséget nem ezek alapján, hanem az (opciós mennyiség nélküli) rögzített keretösszegre vállal: mindösszesen 60 763 db/doboz/liter/kanna/csomag tisztítószer a mellékletben foglalt termékekből.
A keretszerződés tárgyát képező termékek részletes felsorolását és leírását az ártáblázat tartalmazza (felhívás I.3) pont szerinti URL-en közvetlenül elérhető), a TED karakterkorlát miatt annak teljes körű ismertetése a jelen pontban nem lehetséges.
Tisztítószerek szállítása az alábbi kategóriákban:
- Illatosítok
- Ablaktisztítók, felmosószerek, ápolószerek
- Gépitisztítók
- Hulladékgyűjtő zsákok
- Szaniter tisztítók, vízkőoldók, fertőtlenítők
- Súrolószerek
- Mosószerek, öblítők
- Mosogatószerek
- Zsíroldók
Takarító eszközök szállítása az alábbi kategóriákban:
- Nyél
- Ablaktisztítás
- Mop
- Flakonok
- Seprűk
- Porolók, pókhálózó fejek
- Védőkesztyűk
- Törlőkendők
- Padlólehúzók
- Hulladékgyüjtők
- Felmosókocsik, tartozékok
- Fűnyírok, sövényvágók
- Létrák
Egyedi megrendelés szállítási határideje: 5 munkanap
Az ellenszolgáltatás tartalmazza a Kbt. 8. § (2) bekezdése szerinti költségeket. a szállítási, költséget, továbbá tartalmazza a behozatallal, forgalomba hozatallal kapcsolatban felmerülő összes költséget (vám, adók, díjak, illetékek, szükséges hatósági engedélyek díja, egyéb), valamennyi járulékos költséget, díjat, de nem tartalmazza az általános forgalmi adót.
Bizonyos termékek esetében az egyértelmű és közérthető meghatározás érdekében Ajánlatkérő meghatározott márkát, vagy típust tüntetett fel. Ajánlattevő ajánlatában eltérhet a megjelölt márkától/típustól, és azzal egyenértékű terméket ajánlhat meg, azonban ebben az esetben az egyenértékűséget igazolnia szükséges.
A műszaki leírásban szereplő, meghatározott gyártmányra, típusra történő hivatkozások - a 321/2015. (X. 30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdése alapján - a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történtek. Ajánlatkérő a meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dolgokkal mindenben egyenértékű megajánlást is elfogad, amely maradéktalanul kielégíti a műszaki leírásban meghatározott paramétereket. Ajánlattevőnek a műszaki leírásban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologtól való eltérésről az ajánlatában nyilatkoznia kell, és az ajánlatában megfelelő módon, bármely megfelelő eszközzel bizonyítania/igazolnia kell, hogy az általa javasolt megoldások egyenértékű módon megfelelnek a közbeszerzési műszaki leírásban meghatározott követelményeknek.
A tisztítószerek beszerzése esetében, illetve amely termékeknél értelmezhető nyertes ajánlattevő köteles - az Európai Parlament és a Tanács 2006. december 18-i 1907 /2006/EK rendelete alapján - a megajánlott termékekhez ajánlatkérőt az aktuális biztonsági adatlappal díjmentesen ellátni legkésőbb a szerződés aláírásakor. Nyertes ajánlattevő új biztonsági adatlap kibocsátása esetén azt haladéktalanul köteles ajánlatkérő részére átadni.