Tjenesteydelser - 564080-2023
Danmark-København: Forsikringstjenester
2023/S 180-564080
Bekendtgørelse om indgåede kontrakter – forsyningsvirksomhed
Resultat af udbudsproceduren
Tjenesteydelser
Retsgrundlag:
II.1)Udbuddets omfang
II.1.1)Betegnelse:
Indkøb af forsikringer - I/S Amager Ressourcecenter (All risks forsikring, bygning, løsøre samt maskinkasko og maskinkaskodriftstab) - Lead -- ANNULLATION
II.1.2)Hoved-CPV-kode
66510000 Forsikringstjenester
II.1.4)Kort beskrivelse:
I/S Amager Ressourcecenter ønsker tilbud efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:
- All risks forsikring, bygning, løsøre samt maskinkasko og maskinkaskodriftstab
Der henvises nærmere til den respektive kravspecifikation i udbudsmaterialet.
Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele kontrakten på grundlag af indledende tilbud. Der ydes ikke vederlag til deltagere i forhandlingerne. Forhandlingerne gennemføres online via Teams, og udbudsprocessen omfatter en enkelt forhandlingsfase.
II.1.6)Oplysninger om delkontrakter
Kontrakten er opdelt i delkontrakter: nej
II.2)Beskrivelse
II.2.2)Supplerende CPV-kode(r)
66515000 Skades- eller tabsforsikring
66515200 Tingskadeforsikring
66519000 Forsikring af tekniske anlæg, hjælpetjenester i forbindelse med forsikring, skadesopgørelse, aktuarvirksomhed og administration af bjærgning
66519200 Forsikring af tekniske anlæg
II.2.4)Beskrivelse af udbuddet: