Lieferungen - 564420-2023
Bulgarien-Sofia: Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften
2023/S 180-564420
Auftragsbekanntmachung
Lieferauftrag
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
"Разширение на специализирана лаборатория за градска среда, за изследване на екологична и енергийна ефективност на сгради" на научноизследователски институт (GATE), по две обособени позиции
II.1.2)CPV-Code Hauptteil
38400000 Instrumente zum Prüfen von physikalischen Eigenschaften
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Настоящата обществена поръчка е с предмет „Разширение на специализирана лаборатория за градска среда, за изследване на екологична и енергийна ефективност на сгради“ на научноизследователски институт (GATE), по проект „Големи данни за интелигентно общество“, договор BG05M2OP001-1.003-0002-С01 на ОП „НОИР“ 2014 – 2020 чрез процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05M2OP001-1.003, в две обособени позиции:
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ № 1: „Разширение на автоматизацията на специализирана лаборатория за градска среда, за изследване на екологична и енергийна ефективност на сгради“.
ОБОСОБЕНА ПОЗИЦИЯ № 2: „Доставка, монтаж и гаранционно поддържане на „Технология Сървър“
Към момента на обявяване тази обществена поръчка се открива при условие на чл. 114 от ЗОП с неосигурено финансиране.
Пълната информация може да се намери в Техническите спецификации на двете обособени позиции, които са неразделна част от документацията на обществената поръчка.
II.1.5)Geschätzter Gesamtwert
Wert ohne MwSt.: 1 020 100.00 BGN
II.1.6)Angaben zu den Losen
Aufteilung des Auftrags in Lose: ja
Angebote sind möglich für alle Lose
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Разширение на автоматизацията на специализирана лаборатория за градска среда, за изследване на екологична и енергийна ефективност на сгради
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Предметът на обособената позиция е разширение на автоматизацията на специализирана лаборатория за градска среда, за изследване на екологична и енергийна ефективност на сгради, посредством доставка на цялостна система за оптимизиране на енергийната консумация на лабораторията, в едно със значително повишаване параметрите на микроклимата и условията на работна среда.  С реализирането на проекта се цели изграждането и обединяването в единна система на следните елементи от функционалното управление на лабораторията:
(I) Интеграция на наличната система за вентилация и климатизация. Интеграция с наличната система за автоматизация.
(II) Реализиране на възможност за изцяло автоматизирано и съобразено с околната среда, начин на употреба и населеност на лабораторията, управление на осветлението.
(III) Реализиране на възможност за контрол на количеството слънчевата радиация директно попадаща в помещенията. Изпълнение на различни сценарии и управление на подсистемата на база околна среда, слънцестоене, текущи атмосферни условия.
(IV) Имплементиране на подсистема за генериране и акумулиране на енергията от слънчевата радиация, интегрирана с общата консумация на лабораторията.
(V) Измерване на резултатите от обитаването и прилагането на различни функционални сценарии с цел постигане на максимално ефективно потребление на енергиите.
Предоставяне на възможност на обитателите да моделират работната среда използвайки достъп до интегрираната платформа с цел управление на всички или част от подсистемите.
Срокът за изпълнение е до 90 календарни дни, считано от датата на изпращане на възлагателно писмо, изпратено от Възложителя до Изпълнителя, удостоверяващо осигуряването на финансиране от страна на Възложителя.
Пълната информация може да се намери в Техническата спецификация на обособената позиция, която е неразделна част от документацията на обществената поръчка.
Доставка, монтаж и гаранционно поддържане на „Технология Сървър“
Los-Nr.: 2
Предметът на обособената позиция е доставка, монтаж и гаранционно поддържане на „Технология Сървър“.  За реализация предмета на обособената позиция е необходимо да се проектира, достави, инсталира и въведе в експлоатация целия набор от оборудване, системи и дейности свързани с разширение на специализирана лаборатория за градска среда на научно-изследователски институт GATE, за изследване на екологична и енергийна ефективност на сгради“ по проект „Големи данни за интелигентно общество“ (GATE). Изпълнението на обособената позиция е на принципа на инженеринг, като Участниците следва да спазват минималните изисквания заложени в ориентировъчната Количествена Сметка (КС). Обхвата включва следните дейности:
- проектиране
- доставка и монтаж на оборудване и инсталации
- пускане в експлоатация
Работите включват доставка, монтаж и пускане в експлоатация на:
- модернизация на инфраструктурата – изграждане на двоен под и студени/топли коридори, в зависимост от идейното предложение на участника
- електрическа инсталация (част Електрическа) – кабелни трасета и скари
- система за мониторинг на средата
- системи за пожароизвестяване
- система за газово пожарогасене
- система за прецизна климатизация
Срокът за изпълнение е до 1.9.1. до 90 календарни дни, считано от датата на изпращане на възлагателно писмо, изпратено от Възложителя до Изпълнителя, удостоверяващо осигуряването на финансиране от страна на Възложителя.