Bekanntmachung vergebener Aufträge
Ergebnisse des Vergabeverfahrens
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Achizitie "Consumabile medicale 3"
Referenznummer der Bekanntmachung: 4026712_2020_PAAPD1140025
II.1.2)CPV-Code Hauptteil33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Autoritatea contractanta, prin aplicarea prezentei proceduri, urmareste sa achizitioneze consumabile medicale, respectiv catetere-direfite marimi, seringi-diferite marimi, truse perfuzie si truse transfuzie necesare bunei desfasurari a activitatii spitalicesti.
La finalul procedurii se vor incheia acorduri cadru cu o durata de 48 de luni, cu maxim 3 operatori economici.
Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 10-a zi înainte de data si ora limita stabilită pentru depunerea ofertelor.
Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 16 zile.
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: ja
II.2)Beschreibung
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:
Lot 1: Cateter periferic tip braunulă cu sistem autoactiv de protecţie împotriva înţepării accidentale
Los-Nr.: 1
II.2.2)Weitere(r) CPV-Code(s)33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Autoritatea contractanta, prin aplicarea prezentei proceduri, urmareste achizitionarea de consumabile medicale.
La finalul prezentei proceduri de atribuire se va incheia un acord- cadru pe o perioada de 48 de luni, cu maxim trei operatori economici.
Cantitatile minime acord cadru precum si Cantitatile maxime ale acordului cadru se regasesc in Caietul de Sarcini.
Cantitatile minime contract subsecvent precum si Cantitatile maxime ale contractului subsecvent se regasesc in Caietul de Sarcini.
II.2.1)Bezeichnung des Auftrags:Los-Nr.: 3
Lot 2: Seringa de unica utilizare- diferite marimi
Los-Nr.: 2
Lot 4: Truse de transfuzie
Los-Nr.: 4