Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Ramavtal avseende konsulttjänster Tekniskt stöd S1000D
Número de referencia: 427815-AI955399
II.1.2)Código CPV principal72222000 Servicios de planificación y revisión estratégica de sistemas de información o de tecnología de la información
II.1.4)Breve descripción:
Försvarets materielverk (FMV) uppmanar härmed till att lämna in anbud i FMV:s upphandling av Ramavtal avseende Konsulttjänster Tekniskt stöd S1000D.
Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en (1) leverantör som kan tillgodose FMV med konsulter och tjänster vid:
1 - Framtagning av exempelvis instruktionsböcker, reparationshandböcker, reservdelskataloger och underhållsscheman.
2 - Bistå och stödja materielprojekt på FMV med att publicera teknisk dokumentation i S1000D-format i FMV:s WEBB-visare.
Ramavtalets omfattning, med tillägg för SUA nivå 3. Ramavtalstiden är två (2) år, med möjlighet till förlängning via optioner om ytterligare två (2) år.
Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för upphandlingen.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 7 200 000.00 SEK
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.2)Código(s) CPV adicional(es)72222000 Servicios de planificación y revisión estratégica de sistemas de información o de tecnología de la información
II.2.4)Descripción del contrato: