VII.1.2)In der ursprünglichen Bekanntmachung zu berichtigender TextAbschnitt Nummer: III.1.3
Stelle des zu berichtigenden Textes: Zdolność techniczna i kwalifikacje zawodowe
Anstatt:
6.A.2.
w zakresie dostaw:
W celu potwierdzenia posiadania wiedzy i doświadczenia Wykonawcy zobowiązani są wykazać posiadaniem wiedzy i doświadczenia, tj.: wykażą, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie należycie zrealizowali następujące dostawy o charakterze i złożoności podobnej do przedmiotu niniejszego zamówienia:
1) co najmniej dwa zamówienia, których przedmiotem było przygotowanie projektu technologicznego i wykonanie instalacji do sortowania odpadów komunalnych zbieranych selektywnie o przepustowości min. 4 Mg/godz. lub do sortowania zmieszanych odpadów komunalnych o przepustowości min. 20 Mg/godz.
Przedmiot zamówienia, którego realizacją wykaże się Wykonawca w ramach niniejszego warunku udziału, winien obejmować w szczególności: zaprojektowanie, montaż i rozruch kompletnej instalacji sortowania odpadów komunalnych zakończony odbiorem.
2. Każde wykazane zadanie może jednocześnie potwierdzać spełnianie kilku z powyższych warunków udziału w postępowaniu.
5. W przypadku, gdy jakakolwiek wartość dotycząca powyższego warunku wyrażona będzie w walucie obcej, Zamawiający przeliczy tę wartość w oparciu o średni kurs walut Narodowego Banku Polskiego (dalej: NBP) dla danej waluty z dnia, w którym nastąpi publikacja przedmiotowego postępowania w Dzienniku Urzędowym UE. Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP, Zamawiający przyjmie średni kurs z ostatniego dnia przed dniem publikacji.
muss es heißen:
Wymaga się, aby w ramach zamówienia zostały zabudowane co najmniej następujące urządzenia:
a) rozrywarka worków,
b) sito bębnowe,
c) komplet przenośników taśmowych, podających oraz przyspieszających do separatorów optycznych,
d) komplet kabin sortowniczych przeznaczonych do doczyszczania wydzielonych automatycznie frakcji surowcowych tworzyw sztucznych i papieru,
e) cztery separatory optyczne przeznaczone do sortowania tworzyw sztucznych i papieru,
f) separator balistyczny,
g) separator metali żelaznych,
h) ----(wymóg usunięty - zachowano podpunkt celem zachowania kontynuacji numeracji)-,
i) prasa belująca,
a ponadto, aby w ramach zamówienia został wykonany system sterowania i wizualizacji linią technologiczną sortowania odpadów.
Poprzez zrealizowanie zamówienia rozumie się opracowanie projektu technologicznego oraz skompletowanie, dostawa i montaż wszystkich urządzeń, o których mowa powyżej wraz z wykonaniem systemu sterowania kompletnej instalacji obejmującej wykonanie nowego systemu sterowania dla całej linii technologicznej. Należy przedstawić dowody potwierdzające należyte wykonanie przedmiotu zamówienia.
Dopuszcza się wykazanie zrealizowanej instalacji do sortowania odpadów zarówno w ramach wykonania nowej linii sortowniczej, jak i w ramach modernizacji i rozbudowy istniejącej instalacji do sortowania odpadów.
Uwagi:
Abschnitt Nummer: IV.2.2
Stelle des zu berichtigenden Textes: Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału
Tag: 05/10/2023
Ortszeit: 12:00
Tag: 12/10/2023
Abschnitt Nummer: IV.2.7
Stelle des zu berichtigenden Textes: Warunki otwarcia ofert
Ortszeit: 13:00